دامداران و زارعان اصفهانی مراقب باشند، تگرگ و صاعقه در راه است

اصفهان – ایرنا – مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان در باره وقوع تگرگ و صاعقه به دامداران، باغداران، زارعان و کسانی که قصد صعود به ارتفاعات را دارند، هشدار داد.

منصور شیشه‌فروش عصر روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پیش‌بینی‌های صورت گرفته هواشناسی در سطح زرد مبنی بر این است که از فردا(دوشنبه) شاهد وقوع رگبار، صاعقه(رعد و برق)، بارش تگرگ و خیزش گرد و غبار در مناطق شمال شرق، شرق و جنوب استان خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته سه نفر در استان بر اثر صاعقه آسیب دیدند و یک نفر از آنها جان باخت، گفت: به کوهنوردان و کسانی که قصد صعود به ارتفاعات را دارند نیز توصیه و تاکید می‌شود که در این شرایط از تصمیم خود منصرف شوند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان به زارعان، دامداران و باغداران نیز توصیه کرد که ضمن احتراز از حضور در فضاهای باز، در مکان های سرپوشیده قرار بگیرند و توصیه‌های ایمنی برای خودداری از تماس با اشیای فلزی مانند ادوات کشاورزی(برای مصونیت در برابر صاعقه) را رعایت کنند.

وی همچنین در باره بارش تگرگ در شمال شرق استان از جمله شهرستان نطنز و در جنوب استان شامل شهرضا، دهاقان و سمیرم هشدار داد و گفت: از امروز وزش باد موقت همراه با خیزش گرد و غبار در ساعات عصرگاهی و پایان شب بدلیل  رفت و برگشت سامانه ناپایدار در استان آغاز شده است.

به گفته شیشه‌فروش، اکنون در برخی از مناطق استان بارندگی ولی در کلانشهر اصفهان خیزش گرد و غبار و تندبادهای لحظه‌ای آغاز شده که وضعیت هوا را برای گروه‌های حساس، ناسالم کرده است.

وی اظهار داشت: این وضعیت تا فردا در مناطق شمال شرق، شرق و جنوب و از رور سه‌شنبه در نیمه شمالی استان ادامه دارد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان افزود: در این راستا هشدار لازم به بخش های امدادی  برای پیشگیری از بروز سیلاب‌های محلی و نقطه‌ای داده شده است.

وی همچنین در زمینه خسارت ناشی از حدوث طوفان و خیزش گرد و غبار در سالجاری گفت: امسال ۲۱۸ میلیارد تومان به بخش کشاورزی و گلخانه‌های استان خسارت وارد شد که خسارت‌دیدگان دارای بیمه می‌توانند برای دریافت خسارت خود اقدام کنند.

شیشه‌فروش با اشاره به تشکیل کمیته‌های متعدد برای مقابله با خشکسالی و آفات گیاهی به اعلام آماده‌باش به سازمان جهاد کشاورزی و بخش های مختلف اشاره کرد و گفت: برای حفاظت از زمین‌های زراعتی و باغات در برابر هجوم ملخ در اردیبهشت جاری، تیم‌هایی تشکیل شده اند که  آمادگی لازم برای مواجهه و کنترل ملخ را دارند.  

به گزارش ایرنا، سازمان هواشناسی نیز در باره وقوع رگبار، رعد و برق، وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک و احتمال بارش تگرگ در ۲۰ استان کشور هشدار داده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =