۵ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۲۱:۰۵
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 84308574
۲ نفر

برچسب‌ها

نشست تخصصی کشوری سلامت در شبکه شاد البرز برگزار شد

کرج- ایرنا- نشست تخصصی کارشناسان و مراقبیت سلامت منتخب کشور به میزبانی استان البرز عصر یکشنبه در بستر شبکه آموزشی شاد برگزار شد.

درچهارمین وبینار کارشناسان و مراقبین سلامت کشور به برنامه های هفته سلامت و شعارسال سازمان بهداشت جهانی با عنوان " ساخت جهانی عالی تر و سالم تر" و شرایط حاکم برجامعه ناشی از همه گیری بیماری کرونا و روز شمار هفته سلامت اشاره شد.

تهیه و پخش کلیپی با عنوان البرز به روایت تصویر با نگاه به ظرفیت ها و زیرساخت های فرهنگی،علمی، آموزشی، تاریخی، صنعتی، گردشگری، اقوام و بهداشت و درمان استان البرزازدیگر برنامه های این نشست تخصصی را تشکیل داد.

بیان موفقیت ها و دستاوردهای فعالان حوزه سلامت از دیگر محورهای مورد گفت و گو از سوی کارشناسان و مراقبین سلامت با نگاه کیفیت بخشی دراین نشست است.

رییس اداره سلامت آموزش و پرورش استان البرزهم دراین نشست به وضعیت مهاجرت پذیری بالا دراستان پرداخت و افزود: البرز بیش از ۴۷۰ هزار دانش آموز با ۲۷۰ مراقب سلامت دارد.

رضا طارمی با بیان اینکه سالانه بین ۲.۵ تا ۳ درصد به جمعیت دانش آموزی البرز به علت مهاجرت اضافه می شود، خاطرنشان کرد: خدمات رسانی به این جمعیت بالای دانش آموزی درآموزش و پرورش استان از نظر تامین فضا ، تجهیزات وامکانات آموزشی و پرورشی ونیروی انسانی کاربسیارسختی است.

وی بیان داشت: انجام فعالیت های لازم درحوزه تندرستی، ارتقاء شاخص های سلامت و بهداشت محیط نیز برنامه ریزی جدید داشته باشیم اما به همت سفیران سلامت، مراقبین سلامت و کارشناسان این حوزه توانستیم به کسب رتبه های برتر کشوری دست پیدا کنیم.

وی تصریح کرد: با همکاری دانشگاه علوم پزشکی البرزموفق به اجرای برنامه های مشترک درحوزه سلامت استان برای دانش آموزان و کارکنان شدیم.

طارمی یادآورشد: همواره  دراجرای برنامه ها دراین وضعیت سخت کرونایی تلاش شد تا برنامه ها درمدارس عملیاتی شود.

وی در ادامه به کسب اول رتبه برتر دانش آموزان دختر و پسر البرز در دو سال متوالی در طرح ملی دادرس اشاره کرد و گفت: فعال کردن انجمن علمی – آموزشی بهداشت مدارس از سال ۱۳۹۵ از جمله افتخارات دیگرالبرز است که البرز دراین بخش نیز موفق به کسب رتبه اول کشوری شد.

رییس اداره سلامت آموزش و پرورش البرز کسب رتبه اول استان در شاخص های ارزیابی عملکرد و جشنواره شهید رجایی، مشارکت در برنامه های دانشگاه علوم پزشکی البرز و دریافت اهدا تندیس سلامت، سفیران سلامت ،پویش ها و رتبه های دوم و سوم در سایر برنامه ها را از دیگر موفقیت های این استان برشمرد.

در این نشست فعالان حوزه سلامت آموزش و پرورش به بیان اجرای موفقیت آمیز طرح ها و برنامه های سلامت و تندرستی در فضای مجازی مدارس پرداختند.

در این وبینار بیش از پنج  هزار نفر شرکت کردند.

یکم تا هفتم اردیبهشت ماه به عنوان هفته سلامت نامگذاری شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =