روند بستری بیماران کووید ۱۹ در لرستان صعودی است

خرم‌آباد - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان گفت: روند بستری بیماران کووید ۱۹ در بیمارستان‌های استان همچنان صعودی است و باید تجهیزات بیشتری در مراکز درمانی مستقر شود.

به گزارش ایرنا "محمود ثمینی" روز یکشنبه درجلسه ستاد استانی مدیریت کرونا افزود: با توجه به احتمال افزایش بستری تعداد بیشتری از بیماران کرونایی در روزهای آتی، دانشگاه علوم‌پزشکی در سریعترین زمان ممکن اقدامات لازم را برای تامین تجهیزات مراکز درمانی انجام دهد.

وی ادامه داد: با توجه به پایین بودن درصد رعایت پروتکل های بهداشتی بین اقشار مختلف جامعه، کمیته اطلاع رسانی ستاد استانی کرونا با همکاری رسانه ها به صورت مستمر نسبت به اطلاع رسانی و هشدار وضعیت بحرانی به شهروندان اقدام  کند.

وی گفت: طرح جامع مدیریت هوشمند و تعطیلی مشاغل گروه های ۲، سه و چهار تا پایان هفته جاری ادامه دارد و دستگاههای مربوطه موظف به برخورد با متخلفان هستند.

ثمینی اضافه کرد: با توجه به اینکه برخی از شهروندان بدون توجه به مصوبات ستاد کرونا همچنان به صورت دسته جمعی در پارک، بوستان و تفرجگاه های درون و برون شهری حضور پیدا می کنند تمامی دستگاههای اجرایی ذیربط باید در راستای جلوگیری از تجمع شهروندان در مراکز تفریحی اقدام نمایند.

وی تاکید کرد: دانشگاه علوم پزشکی استان نیز با قید فوریت نسبت به رفع مشکل کمبود اکسیژن بیمارستان شهرستان ازنا اقدام لازم را انجام دهد.

 تعداد مبتلایان کرونا در این استان با شناسایی ۷۱۰ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، به ۱۰۱ هزار و ۱۶۳ نفر رسید.

همچنین در شبانه روز گذشته چهار نفر از هم استانی ها به دلیل ابتلا به کرونا فوت شدند و شمار جان باختگان نیز به یک هزار و ۶۱۲ نفر رسیده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =