۵ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۲۱:۰۰
کد خبرنگار: 1429
کد خبر: 84308547
۰ نفر

برچسب‌ها

۶ هزار و ۳۹۱ طرح اشتغالزایی بنیاد برکت در ایلام اجرا شد

ایلام - ایرنا - مدیر توسعه و تحقیق بنیاد برکت گفت: ۶ هزار و ۳۹۱ طرح اشتغالزایی تاکنون در استان ایلام اجرایی شده و ۲ هزار طرح دیگر نیز برای سال ۱۴۰۰ در نظر گرفته شده است.

به گزارش ایرنا، محسن کال وندی عصر یکشنبه در نشست بررسی تفاهم نامه های بنیاد برکت در استان ایلام اظهار داشت: با اجرای این تعداد طرح برای ۱۹ هزار نفر در استان ایجاد اشتغال شده و در سامانه رصد وضعیت اشتغال و بیمه این افراد ثبت شده است.

وی افزود: تاکنون بنیاد برکت در ۲۹۵ روستا، ۲۵ بخش و ۹ شهرستان استان ایلام در مناطق روستایی و محروم طرح اشتغالزا اجرایی کرده است.

وی از نهادها و سازمانهای دولتی، شرکت ها و خیرین استان خواست: به بنیاد برای ایجاد اشتغال بیشتر کمک کنند.

کال وندی گفت: بنیاد برکت ۱۰ میلیارد تومان برای اجرای یک هزار و ۲۵۰ طرح دیگر در این استان در نظر گرفته است تا بتواند به بهبود وضعیت معیشت و اشتغال مردم استان به ویژه در مناطق محروم کمک کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام نیز گفت: بنیاد برکت ظرفیت های ویژه ای برای ایجاد اشتغال و تولید در مناطق روستایی و محروم کشور دارد.

جهانگیر رستمزاد افزود: ظرفیت های این بنیاد در استان ناشناخته مانده است که با تشریح اقدامات و عملکرد آن می توان این پتانسیل ها را به مردم معرفی کرد.

وی با اشاره به اینکه استان ایلام ظرفیت های ویژه ای در بحث گردشگری، مرز، نفت و گاز، اربعین، کشاورزی و کانی های غیر فلزی دارد، اظهار داشت: مهمترین سرمایه اصلی این استان مرزی جوانان غیرتمند و تحصیل کرده ای هستند که با فراهم شدن زمینه شغلی می توانند در توسعه استان و کشور مفید باشند.

وی از نمایندگان بنیاد برکت در استان خواست: اشتغال ایجاد شده و سرمایه گذاری انجام شده توسط این بنیاد را در قالب گزارش های عملکرد تشریح کنند تا مردم بیشتر با اقدامات آنها آشنا شوند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =