ممنوعیت استفاده از کولرگازی در مناطق غیر گرمسیری

تهران - ایرنا - سخنگوی صنعت برق گفت: همه شرکت‌ها و اداره‌های وابسته به وزارت نیرو در مناطق غیرگرمسیری ممنوعیت استفاده از کولرگازی دارند.

به گزارش ایرنا، "مصطفی رجبی مشهدی " روز یکشنبه درجمع خبرنگاران افزود: با توجه به محدودیت تولید برق نیروگاه های برق آبی و تداوم آن در ماه های آینده وزارت نیرو به شرکت های آب و برق سراسر کشور ابلاغ کرده تا میزان مصرف خود را به ۵۰ درصد ماه‌های مشابه در سال گذشته برسانند.

وی ادامه داد: برای تحقق این هدف استفاده از وسایل سرمایشی و کولرهای گازی در استان های گرمسیری فقط با تنظیم دما بر روی ۲۶ درجه مجاز است.

سخنگوی صنعت برق خاطرنشان ساخت: استفاده از کولرگازی در مناطق عادی غیر گرمسیری برای همه زیر مجموعه های وزارت نیرو و صنعت برق ممنوع است.

رجبی مشهدی افزود: ضرورت دارد این شرکت ها و اداره ها پس از اتمام کار نسبت به از مدارخارج کردن وسایل سرمایشی، روشنایی های غیرضروری وسایر وسایل برقی بدون کاربرد اهتمام جدی داشته باشند.

وی این اقدام وزارت نیرو را گامی برای تشویق سایر دستگاه های اجرایی سراسر کشور برای رعایت جدی مدیریت مصرف آب و برق عنوان کرد.

سخنگوی صنعت برق گفت: اعمال صرفه جویی در مصرف کمک خواهد کرد در این شرایط کرونایی امکان تامین برق برای همگان فراهم شود.

به گزارش ایرنا، معاون هماهنگی توزیع شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران گفت: تابستانی بسیار سخت پیش روی صنعت برق است که این شرایط رعایت صرفه جویی را چند برابر می کند.

غلامعلی رخشانی مهر افزود: تابستان امسال سخت نیست، بسیار سخت است چرا که علاوه بر کاهش بارندگی ها و محدودتر شدن استفاده از پتانسیل نیروگاه های برق آبی، شاهد افزایش دما، شرایط کرونایی کشور، استفاده غیرمجاز از برق برای استخراج رمز ارز هستیم که همگی باعث شده تا تراز تولید و مصرف بهم خورده و منفی باشد.

وی ادامه داد:امسال شاهد کاهش  ۳۰ تا ۳۵ درصدی بارش ها هستیم که همین موضوع باعث شده تا به همین مقدار نیز از ظرفیت تولید برق نیروگاه های برق آبی کاهش یابد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =