هزار و ۱۴۰ واحد مسکونی در ارومیه ساخته می‌شود

ارومیه- ایرنا- مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: در قالب طرح بازآفرینی شهری هزار و ١۴٠ واحد مسکونی در منطقه آپادانا ارومیه ساخته می‌شود.

سید محسن حمزه‌لو روز یک‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: این طرح در مجتمع شهید باهنر این شهر و با هدف ایجاد توانمندسازی ساکنان و تجدید حیات شهری در محلات هدف اجرا خواهد شد.

وی با بیان اینکه این اقدام مشترک برای خلق فضای جدید شهری در یک بافت فرسوده و تحرک‌بخشی تولید مسکن برای نخستین‌بار اجرا می‌شود، ادامه داد: این واحدهای مسکونی در زمینی به مساحت عرصه ۴۵ هزار متر مربع بازسازی و نوسازی می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: ارائه طرح های منطبق بر اصول معماری ایرانی اسلامی و بومی، تحول در بافت ناکارآمد با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی، افزایش توان اجتماعی ساکنان، پایدارسازی و ارتقای کیفیت سکونتگاه ها با بهره گیری از فناوری‌های نوین از مهمترین اهداف این طرح است.

به گزارش ایرنا، اجرای طرح بازآفرینی شهری امید از ۱۹ بهمن سال ١٣٩٧ در سی و نهمین نشست ستاد ملی بازآفرینی شهری با حضور رییس جمهوری اسلامی ایران در وزارت راه و شهرسازی کلید خورد؛ در این طرح برنامه نوسازی بافت‌های فرسوده توسط بخش خصوصی با تسهیل گری دولت اجرا می‌شود.

برای بازآفرینی شهری در آذربایجان‌غریی هشت هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است که ‌هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال از این مبلغ توسط شرکت بازآفرینی شهری تامین می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha