۷۰ درصد زکات جمع‌آوری شده در خوزستان صرف محرومان استان می‌شود

 اهواز - ایرنا - مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خوزستان گفت: ۷۰ درصد زکاتی که در خوزستان جمع‌آوری می‌شود صرف کمک به نیازمندان و محرومان این استان می‌شود.

به گزارش ایرنا جمال شیبه روز یکشنبه در نشست شورای زکات خوزستان بیان کرد: ۳۰ درصد دیگر زکات جمع آوری شده نیز صرف انجام پروژه‌های عمرانی همچون ساخت غسالخانه، مسجد و ... می‌شود.
وی با اشاره به اینکه در سال ۹۷ خوزستان جزو استان‌های با عملکرد ضعیف در بخش زکات بود افزود: میزان جمع‌آوری زکات در سال ۹۹ در خوزستان نسبت به سال ۹۸ رشد ۱۱۰ درصدی داشت.
وی گفت: برنامه مصوب پارسال خوزستان برای جمع آوری زکات ۴۵۰ میلیارد ریال بود که بیش از برنامه کاری، مبلغی بالغ بر ۴۹۶ میلیارد ریال جمع‌آوری شد.
شیبه بیان کرد: از سازمان جهاد کشاورزی خوزستان انتظار داریم که امکان دسترسی مبلغان زکات را به سایت پهنه که میزان تولیدات کشاورزی خوزستان را نشان می دهد فراهم کنند تا در جمع‌آوری زکات دقیق تر عمل کنند.
وی افزود: امکان تهیه نرم افزاری برای تعیین میزان زکات در محل برای اطلاع کشاورزان را داریم که با موافقت اعضای شورای زکات می‌توان این نرم افزار را فراهم کرد.
مدیرکل امور اجتماعی استانداری خوزستان نیز در این نشست گفت: در استانداری آمادگی برای همکاری فرمانداری ها و بخشداری‌ها با شورای زکات وجود دارد.
یعقوب شلیش پور افزود: لازم است که بخشی از زکاتی که جمع‌آوری می‌شود برای توانمند سازی افراد محروم و مددجویان استفاده شود.
استان خوزستان با تولید سالانه حدود ۱۷.۲میلیون تن محصولات زراعی و باغی و عمل آوری ۱۲۸ نوع محصول، از نظر کمیت و تنوع تولید جایگاه نخست کشوری را دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =