استاندار یزد: کنترل قیمت کالاها در بازار مستمر باشد

یزد -ایرنا - استاندار یزد گفت: در ماه رمضان کنترل قیمت کالاهای مصرفی شهروندان در بازار باید همواره مستمر باشد تا مردم در تامین اقلام مورد نیازشان با مشکل مواجه نشوند و نسبت به عرضه گوشت مرغ و تخم مرغ هم مشکلی وجود ندارد.

به گزارش ایرنا محمدعلی طالبی روزیکشنبه در ستاد تنظیم بازار استان اظهارکرد:پیش بینی های لازم برای مقاطع زمانی که امکان افزایش نیاز مردم به کالاهای اساسی در بازار وجود دارد باید صورت گیرد تا در این زمینه مشکلی بروز نکند و نسبت به تامین اقلام مورد نیاز مردم در چنین مواقعی چاره اندیشی شود.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور  اقتصادی استانداری یزد هم در این نشست گفت: برخی واحدهای تولیدی خودسرانه قیمت ها را افزایش دادند که سال گذشته  نیز این مشکل وجود داشت. 

محمد زاده رحمانی افزود: اگر این موضوع ادامه پیدا کند به صورت قاطع با متخلفان برخورد و به اداره تعریزات حکومتی معرفی می شوند. 

مدیرکل دامپزشکی یزد هم گفت: در سال جاری ۲۰ هزار راس دام به استان حمل شد که ۲ هزار راس آن سنگین است. 

علی فاتحی نیا افزود: تاکنون میدان عرضه دام در استان وجود نداشته است  که برای نخستین بار این مرکز در شهرستان مهریز به زودی راه اندازی می‌شود. 

سید مسعود عظیمی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری یزد هم گفت: به دلیل افزایش قیمت ها سبد غذایی مردم تغییر کرده و استفاده از گوشت بلدرچین و بوقلمون جایگزین گوشت قرمز شده است. 

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت یزد هم گفت: با هماهنگی، همکاری دستگاه‌های و نهادهای دولتی استان کالاهای اساسی مورد نیاز مردم تامین شده است. 

محمدرضا علمدار یزدی افزود: تاکنون مشکلی در زمینه تامین و توزیع اقلام ضروری در استان گزارش نشد. 

مهدی غیب اللهی معاون سازمان جهادکشاورزی یزد هم در این نشست گفت: روزانه ۷۸ تن تخم مرغ در استان تولید که ۳۶ تن آن در استان عرضه و مابقی به دیگر استان ها ارسال می شود.

علی اسدی نماینده انجمن شن و ماسه یزد هم گفت: ۷۰ درصد شن و ماسه استان از سوی واسطه ها خریداری می شود که آنها با ۲ برابر قیمت آن را به مشتری می فروشند ، لازم است در این زمینه چاره اندیشی شود. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =