مراسم "گرگیشو" رمضان در شهرستان دیر برگزار نشود

بوشهر - ایرنا - رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: باتوجه به ابتلا ۱۸ کودک و نوجوان دیری در یک ماه گذشته به ویروس کرونا والدین از حضور فرزندان خود در مراسم "گرگیشو" پانزدهم ماه رمضان جلوگیری کنند.

به گزارش ایرنا، احمد آخوندی روز یکشنبه با اعلام این خبر افزود: ساده انگاری برخی شهروندان نسبت به خطر کرونا ، بی‌توجهی به توصیه‌های بهداشتی و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، خطر شیوع  ویروس کرونا در شهرستان دیر را افزایش داده است.
 وی با هشدار نسبت به برگزاری دورهمی‌های خانوادگی گفت: دورهمی‌های دوستانه و میهمانی‌های خانوادگی و برگزاری مراسم ها و جشن‌ها با حضور جمع زیادی از افراد از عوامل اصلی تشدید کرونا به شمار می‌رود.
وی گفت:  در این روزها آمار افراد مبتلا به بیماری کووید۱۹ در شهرستان دیر روند صعودی دارد و میهمانی‌ها و جشن‌های خانوادگی و مراسماتی همچون گرگیشو  در این شرایط یعنی به استقبال کرونا رفتن است.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: شهروندان این شهرستان در یک ماه گذشته چهار برابر بیشتر نسبت به اسفند ماه به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده اند.

آخوندی افزود: در چهار روز گذشته ۶۱  نفر مبتلا به ویروس کرونا در شهرستان دیر شناسایی شده است که ۲ نفر از بیماران نیز به علت بیماری کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و هفت نفر از شهروندان نیز در بیمارستان بستری هستند.

وی تصریح کرد: مردم باید بدانند ظرفیت تخت‌های بیمارستانی محدود است و مراکز درمانی توانایی پذیرش حجم بالا  بیماران را ندارند .

هر سال در شب پانزدهم ماه رمضان بچه های جنوب استان بوشهر با در دست داشتن یک کیسه پارچه ای درب منازل می روند و گرگیشو (انواع خوردنی ها) طلب می کنند و اعتقاد دارند که در این شب بخششی صورت می گیرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha