سرمایه‌گذاری در بخش معدن استان بوشهر بیش از سه‌ برابر شد

بوشهر-ایرنا- رئیس اداره امور معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: میزان سرمایه‌گذاری در حوزه معادن این استان در سال ۹۹ نسبت به سال ماقبل ۳۰۹ درصد افزایش یافت.

به گزارش ایرنا، رشید مرادی روز یکشنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: پارسال ۱۳ فقره پروانه بهره‌برداری معدنی با پیش‌بینی هزینه سرمایه‌گذاری ۲۷۰ میلیارد ریال و اشتغال ۸۲ نفر در استان صادر شد.

وی با اشاره به افزایش ۴۴ درصدی تعداد پرونده‌های بهره برداری معدنی در استان در پارسال بیان کرد: در زمینه اشتغال معادن جدید استان نیز افزایش ۴۹ درصدی در این بخش حاصل شده است.

رشیدی با اشاره به افزایش ۱۰۰ درصدی پروانه‌های اکتشاف در سال ۹۹، اظهار کرد: در سال ۹۹ همچنین تعداد ۴۷ فقره مجوز اجازه برداشت صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۶ درصد رشد داشته است.
وی گفت: بیش از ۶۸ میلیارد ریال حقوق دولتی از بهره‌برداران معادن در استان وصول شده است که نسبت به مدت مشابه 95درصد افزایش نشان می دهد.

اکنون ۱۵۰ فقره معدن فعال در استان بوشهر وجود دارد.

مخلوط کوهی(شن و ماسه )، سنگ‌های ساختمانی (لاشه-   آهک‌های پرعیار)، دواومیت، مواد اولیه سیمان و سنگ گچ  بیشترین حجم برداشت از معادن استان بوشهر را به خود اختصاص داده‌ است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha