هزار و ۵۲۵ میلیارد ریال وام به زیان دیدگان کرونا در یزد پرداخت شد

یزد - ایرنا- سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد گفت: از ابتدای شیوع کرونا در اسفند ماه ۱۳۹۸ تاکنون، یکهزار و ۵۲۵ میلیارد ریال تسهیلات به صاحبان کسب و کارهای آسیب دیده ناشی از این ویروس در استان پرداخت شد.

به گزارش ایرنا عماد تشکری روزیکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران به مناسبت هفته کار و کارگر (۶ تا ۱۲ اردیبهشت) با بیان اینکه در این مورد هفت هزار و ۳۹۰ نفر در سامانه «کارا» برای اخذ تسهیلات ثبت نام کردند، افزود: از این تعداد هفت هزار و ۲۶۸ پرونده با اشتغال ۱۸ هزار نفر برای ۲ میلیارد و ۴۵۰ میلیون ریال وام به بانک های عامل و موسسه های مالی معرفی شدند. 

وی اضافه کرد: از مجموع پرونده های ارسالی به بانک ها، چهار هزار و ۹۷۸ متقاضی یک هزار و۵۰۰ میلیارد ریال وام برای حفظ و ایجاد اشتغال ۱۲ هزار و ۲۸۳ نفر دریافت کردند. 

وی خاطرنشان کرد:برای اولین سال است که افزایش حقوق کارگران بیشتر از میزان تورم کشور است ، امید می رود دیگر مشکلات این قشر کم توقع کشورمان رفع شود.

 سرپرست اداره کل تعاون یزد با اشاره به فعالیت ۱۹۳ خانه بهداشت کارگری در واحدهای تولیدی بالای ۵۰ نفر افزود: در واحدهای تولیدی بزرگ استان که دارای خانه بهداشت است  موارد ابتلا به کرونا بسیار کم گزارش شد.

تشکری افزود:هم اکنون سه هزار شرکت تعاونی در استان فعال است که ۱۰۰ هزار نفر در این واحدها مشغول فعالیت هستند.

به گفته وی ۵۵ درصد از تعاونی‌های استان در حوزه خدمات، ۳۵ درصد در بخش تولید و ۱۰ درصد نیز در بخش کشاورزی فعالیت است.

وی میزان صادرات تعاونی‌های استان در سال ۹۹ را  ۱۵۳ هزار دلار عنوان کرد و ادامه داد: در راستای اشتغال نیز ۲ هزار و ۶۲۰ میلیارد ریال تسهیلات برای اشتغال روستایی پرداخت شد و  ۶۷۵ طرح مورد تایید کمیته‌های نظارت قرار گرفت.

تشکری با اشاره به تعطیلی برخی واحدهای تولیدی استان به دلیل شیوع کرونا گفت: در سه ماهه نخست سال گذشته ۱۶ هزار نفر به دلیل بیکاری ناشی از تعطیلی واحدها ثبت نام کردند و ۱۳ هزار نفر آنان واجد شرایط دریافت بیمه بیکاری شناخته شدند که بیمه بیکاری آنها پرداخت شد.

وی افزود: در ۹ ماهه باقیمانده پارسال نیز، پنج هزار و ۲۹۳ نفر برای بیمه بیکاری به این اداره کل مراجعه کردند که سه هزار و ۷۳۵ نفر مشمول دریافت بیمه بیکاری شناخته شدند و در این مدت بیمه بیکاری ۲ هزار و ۳۷ نفر نیز قطع شد.

سرپرست اداره کل تعاون استان یزد افزود: در بخش مشاغل خانگی چهار هزار و ۲۳۴ مورد مجوز مشاغل خانگی مستقل و ۵۱ مورد به صورت پشتیبان وجود دارد که به یک هزار و ۸۵۰ طرح برای ایجاد اشتغال ۲ هزار و ۲۱۸ نفر جمعا حدود ۲۵۰ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شد.

تشکری در ادامه به برنامه های هفته کار و کارگر اشاره کرد و گفت: دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد، تجلیل از کارگران نمونه استان، دیدار با خانواده شهدای کارگر و دیدار با استاندار از جمله این برنامه ها است. 
هم اکنون ۱۰۰ هزار نفر در سه هزار واحد تولیدی استان مشغول به کار هستند

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =