فرماندار جوانرود: مردم رعایت پروتکل‌های بهداشتی را جدی بگیرند

کرمانشاه- ایرنا- فرماندار جوانرود با ابراز نگرانی نسبت به شناسایی و شیوع ویروس جهش یافته هندی در جهان، گفت: با شناسایی نوع هندی ویروس کرونا مردم باید رعایت پروتکل‌های بهداشتی را جدی‌تر بگیرند.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ «رستگار یوسفی» عصر یکشنبه در جلسه ستاد کرونا شهرستان جوانرود با بیان اینکه به لحاظ شیوع ویروس کرونا  وضعیت استان و شهرستان‌های همجوار ما مطلوب نیست، افزود: هرگونه غفلت و بی توجهی نسبت به رعایت دستورالعمل های بهداشتی می‌تواند باعث افزایش سرعت و گسترش این ویروس منحوس شود.

وی اظهار داشت: ویروس کرونا در کمین همگان و تهدیدی برای سلامتی مردم است که تنها راه در امان ماندن از شر این ویروس منحوس رعایت فاصله اجتماعی، موازین بهداشتی و پروتکل ها و استفاده از ماسک است.

یوسفی یادآور شد: رفتار ویروس کرونا کاملا ناشناخته است و هربار با تغییر و جهش وارد کشور می شود در نتیجه مردم برای حفظ سلامتی جان خود و عزیزانشان و کمک به کادر درمان ماسک بزنند و فاصله اجتماعی را رعایت کنند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان جوانرود نیز با ابراز نگرانی از اینکه مردم پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند، گفت: مهمترین راهکار عبور از شرایط کرونا تعامل و همراهی مردم در عایت شیوه نامه های بهداشتی است.

دکتر «مولود حسینی» به شناسایی و شیوع ویروس جهش یافته هندی اشاره کرد و افزود: ویروس جهش یافته کرونای هندی از ویروس های دیگر کرونا خطرناک تر است و باید سخت گیری بیشتری نسبت به اعمال محدودیت های کرونایی صورت گیرد.

وی با بیان اینکه شهرستان جوانرود در وضعیت نارنجی قرار دارد، اظهار داشت: هم اکنون ۱۴ بیمار در بیمارستان جوانرود بستری است که هشت نفر آنان روانسری هستند.

وی اظهار داشت: رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی، برگزاری آیین های دینی و مذهبی و تجمات و دورهمی ها موجب تشدید بحران کرونا می شود و در این راستا از مردم انتظار داریم برای حفظ سلامتی خود و جامعه رعایت پروتکل های بهداشتی را جدی بگیرند.

شهرستان جوانرود با بیش از ۷۵ هزار نفر جمعیت در ۸۶ کیلومتری شمال غرب کرمانشاه واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =