هت‌تریک داودی در مدال طلا؛ ایران چهارم آسیا شد

تهران- ایرنا- رقابت‌های دسته فوق سنگین مسابقات قهرمانی آسیا با کسب سه مدال طلا برای نماینده ایران به پایان رسید.

به گزارش ایرنا، مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی آسیا در شهر تاشکند امروز(یکشنبه) با رقابت وزنه‌برداران دسته به اضافه ۱۰۹ کیلوگرم به پایان رسید. این رقابت‌ها که در دو بخش زنان و مردان برگزار می‌شد یکی از گزینشی‌های المپیک با درجه طلایی به شمار می‌رفت و مدعیان با تمام قدرت در آن حضور پیدا کرده بودند..

علی داودی به همراه ورزشکارانی از کره جنوبی، سوریه، ترکمنستان، پاکستان و ژاپن در دسته فوق سنگین حضور داشتند. داودی رکورد ورودی خود را برای این رقابت‌ها ۴۳۵ کیلوگرم اعلام کرده بود. وی در رقابت‌های حرکت یک‌ضرب این دسته با مهار وزنه ۱۹۶ کیلوگرمی مدال طلا را از آن خود کرده بود.

داودی در حرکات دوضرب دسته فوق سنگین با وزنه ۲۳۳ کیلوگرمی شروع کرد که به راحتی موفق به مهار آن شد.

ملی‌پوش جوان وزنه‌برداری ایران در حرکت دوم پشت وزنه ۲۳۹ کیلوگرم قرار گرفت توانست آن را به خوبی مهار کند. کادر فنی برای حرکت سوم داودی وزنه ۲۴۵ کیلوگرمی را درخواست دادند که قهرمان سابق جوانان جهان نتوانست آن را به خوبی مهار کند. داودی با مهار وزنه ۲۳۹ کیلوگرم مدال طلا دوضرب و مجموع خود را قطعی کرد تا نخستین وزنه‌بردار ایرانی در این دوره از مسابقات باشد که سه مدال طلا را ضرب خواهد کرد.

بعد از علی داودی که سه مدال طلا را کسب کرد اسد از سوریه با مهار وزنه ۲۳۸ به مدال نقره دوضرب و مجموع رسید و ایشوری وزنه بردار ژاپنی با ۲۲۵ کیلوگرم مدال برنز دوضرب و مجموع را از آن خود کرد.

ایشوری در حرکت یک‌ضرب توانسته بود ۱۹۰ کیلوگرم را  مهار کند.

با احتساب سه مدال طلا علی داودی در دسته به اضافه ۱۰۹ کیلوگرم، امتیاز تیمی ایران به عدد ۶۰۰ رسید تا در جایگاه چهارم آسیا قرار گیرد. چین مدعی همیشگی قهرمانی آسیا سوم شد.

قزاقستان و ازبکستان به ترتیب در سکوی اول و دوم قرار گرفتند.

در این رقابت‌ها علی داودی سه مدال طلا، سید رسول معتمدی ۲ طلا و یک برنز ، کیانوش رستمی یک طلا و ۲ نقره، رضا دهدار یک مدال طلا، سهراب مرادی ۲ نقره و یک برنز، کیا قدمی و میر مصطفی جوادی برنز کسب کردند.

در بین تیم زنان نیز سیده الهام حسینی با قرار گرفتن در جایگاه پنجم بهترین عملکرد را داشت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha