مراسم معنوی شب‌های قدر در قزوین در فضای باز برگزار می‌شود

قزوین-ایرنا- جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای در استان قزوین گفت: با توجه به شرایط قرمز کرونایی استان مراسم شب‌های قدر در همه نقاط استان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تنها در فضای باز برگزار می‌شود.

به گزارش ایرنا، منوچهر حبیبی روز یکشنبه با اعلام این خبر افزود: مراسم شب‌های قدر در بازه زمانی حداکثر ۲ ساعت و در فضای باز برگزار خواهد شد و انتظار می رود دستگاه های مربوطه  نظارت لازم را در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی در مکان های برگزاری این آئین معنوی داشته باشند.

وی اظهار داشت: به منظور تسهیل در برگزاری مراسم شب های قدر، طرح منع تردد از ساعت ۲۲ تا سه صبح  به طور استثنا در طول این سه شب اجرا نخواهد شد.

این مسوول گفت: ناظرات بهداشتی نیز برای نظارت لازم در مورد رعایت فاصله گذاری اجتماغی (یک و نیم متری) و پروتکل های بهداشتی در مراسم ها حاضر خواهند بود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین تصریح کرد: مطمئنا مسوولان ،مداحان،  ائمه جمعه و جماعات ،هیات امنای مساجد در کنار استغاثه و شب زنده داری توجه ویژه‌ای به رعایت  پروتکل های بهداشتی و سلامت مردم خواهند داشت.

وی تاکید کرد: کانون های فرهنگی مساجد ،هیات ها  مذهبی و مداحان در طول مدت شیوع  کرونا بیشترین همکاری را با ستاد کرونا استان داشته اند و امیدواریم با دعای خیر مردم در شب های پرفضیلت قدر هر چه سریع تر جامعه بشریت از شر این ویروس خطرناک رهایی یابد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =