۵ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۳۶
کد خبرنگار: 857
کد خبر: 84308363
۰ نفر

برچسب‌ها

۲ طرح بیمارستانی در اردبیل بهره‌برداری شد

اردبیل - ایرنا - بخش اورژانس مامایی بیمارستان علوی و نیز بخش سی.تی اسکن بیمارستان امام رضا (ع) شهر اردبیل روز یکشنبه طی آیینی به مناسبت هفته سلامت به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایرنا، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل در آیین افتتاح این طرح‌ها گفت: اورژانس مامایی بیمارستان علوی شهر اردبیل پیش از این دارای چهار تخت بود ولی بعد از توسعه و بهسازی و افزایش فضای فیزیکی، تعداد تخت‌ها این بخش به هشت تخت افزایش یافت.

دکتر شهرام حبیب‌زاده مجموع اعتبار هزینه شده برای این بخش را سه میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: این پروژه به علت نیاز این مرکز درمانی در مدت چهار ماه آماده شده و به بهره‌برداری رسید.

وی بیان کرد: بخش افتتاح شده اورژانس مامایی بیمارستان علوی دارای تجهیزات پیشرفته و پزشکان زنان و زایمان بوده و خدمات تخصصی و فوق تخصصی به مادران باردار و پرخطر استان ارائه خواهد کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل همچنین با اشاره به راه‌اندازی بخش سی.تی اسکن و دستگاه اکسیژن ساز بیمارستان امام رضا(ع) اردبیل گفت: دستگاه سی.تی اسکن بیمارستان امام رضا (ع) اردبیل ۱۶ مولتی اسلایس با برند کَنون بوده و جزو دستگاه‌های پیشرفته و معتبر جهانی است.

وی اظهارکرد: این دستگاه از محل پروژه ICERP (پاسخ به فوریت کووید۱۹) تامین شده و برای خرید، آماده‌سازی محل پروژه و نصب تجهیزات جانبی بالغ بر ۱۱۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

دکتر حبیب‌زاده اضافه کرد: علاوه بر این، دستگاه اکسیژن ساز بیمارستان امام رضا نیز که با اعتباری بالغ بر ۲۵ میلیارد ریال خریداری و نصب شده، ظرفیت ۶۱۶ لیتر بر دقیقه دارد و امروز به مناسبت هفته سلامت راه‌اندازی شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha