۵ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۶:۰۱
کد خبرنگار: 2059
کد خبر: 84308303
۴۴ نفر

برچسب‌ها

افزایش تعرفه‌های پزشکی در خراسان رضوی ابلاغ شد

مشهد- ایرنا- معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد از ابلاغ ۲۸.۵ درصدی افزایش نرخ تعرفه‌های جدید خدمات پزشکی در خراسان رضوی، بطور میانگین در سال ۱۴۰۰ خبر داد.

دکتر شاپور بدیعی روز یکشنبه به خبرنگاران اعلام کرد: افرادی که به ارائه خدمت می پردازند ملزم به رعایت این تعرفه ها هستند و امید است تمامی بخش های حوزه درمان این موضوع را رعایت کنند تا گیرندگان خدمت هم دچار مشکلاتی نشوند.
وی افزود: شرایط اقتصادی مردم شرایط خاصی است و جامعه درمانگر نباید به واسطه تخلف یک یا ۲ نفر زیر سوال برود از همین رو تاکید ویژه به پایبندی به تعرفه های تعیین شده وجود دارد.
معاون دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: مصوبه هیات وزیران برای افزایش تعرفه ها در بخش دولتی و خصوصی اعلام شده بود ولی باید از طریق وزارت بهداشت ابلاغ می شد.

وی گفت: بدین منظور، کارگروهی هر ساله با حضور نماینده بیمه های تجاری و دولتی و رییس سازمان نظام پزشکی و نماینده رییس دانشگاه در استانداری برای اجرا و ابلاغ مصوبه هیات وزیران برگزار می شود. 
دکتر بدیعی همچنین از سازمانهای بیمه‌گر بخاطر همراهی در اجرای ابلاغیه تعرفه‌های مصوب هیات دولت قدردانی و بیان کرد: امیدواریم که اجرای مصوبه هیات وزیران بتواند متناسب با شرایط روز تا حدودی مشکلات را برطرف کند هر چند برخی از  موارد نیاز به نقد و بررسی بیشتری دارد.

۸۰ درصد جمعیت شش میلیون و ۸۷۰ هزار نفری خراسان رضوی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند. بقیه جمعیت این استان توسط دانشگاههای علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه و دانشکده‌های پزشکی نیشابور و تربت‌جام خدمات‌رسانی می‌شوند. 

۹۰۰ هزار شهروند در خراسان رضوی بیمه‌شده اصلی سازمان تامین اجتماعی هستند که با احتساب اعضای خانواده آنها، دو میلیون و ۷۵۰ هزار فرد زیر پوشش خدمات بیمه‌، ۴۵ درصد از جمعیت شش میلیون و ۸۷۰ هزار نفری این استان را تشکیل می‌دهند. جمعیت بیمه‌شدگان تامین اجتماعی در خراسان رضوی شش درصد از کل جمعیت زیر پوشش خدمات سازمان تامین اجتماعی را در کشور تشکیل می‌دهند. 

همچنین سه میلیون و ۴۰۰ هزار نفر در خراسان رضوی معادل ۵۳ درصد جمعیت این استان زیرپوشش خدمات "بیمه سلامت" قرار دارند. این تعداد در قالب پنج صندوق کارکنان دولت، روستاییان و عشایر مناطق زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت، بیمه ایرانیان، بیمه همگانی و سایر اقشار خدمات بیمه را دریافت می‌کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =