انتشار فراخوان بیستمین جشنواره نمایش‌های آیینی و مسابقه منتقدان تئاتر

تهران- ایرنا- فراخوان بیستمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی برای برگزاری در مهر و آبان سال ۱۴۰۰ و فراخوان بیستمین مسابقه مطبوعاتی سالیانه انجمن منتقدان، نویسندگان و پژوهشگران خانه تئاتر منتشر شد.

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا بیستمین جشنواره نمایش های آیینی و سنتی در بخش‌های نمایش‌های تخت حوضی (بخش ویژه علی نصیریانمجالس شبیه خوانی (یادواره زنده یاد هاشم فیاض)، نمایش‌های عروسکی سنتی (یادواره زنده یاد کاکامحمد شیرازی)، بخش نقالی و روایت های ملی (یادواره زنده یاد مرشد ولی الله ترابیمعرکه ها، آیین‌ها و بازی‌های نمایشی (یادواره زنده یاد محمود استادمحمد)، جوانه‌های نمایش ایرانی (ویژه کودک و نوجوان - بخش ویژه هنگامه مفید) همراه با هشتمین سمینار بین‌المللی نمایش‌های آیینی و سنتی برگزار خواهد شد.

در مقدمه فراخوان این جشنواره آمده است: کانونِ نمایش‌های آیینی و سنتی انجمن هنرهای نمایشی ایران و اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور گسترش زمینه‌های پژوهشی و اجرایی و ژرفکاوی در ریشه‌های نمایش ایرانی و نیز ثبت و حفاظت از کهن الگوهای نمایشی ایران زمین و بهره بردن از این دستاوردها برای ارتقای تئاترملی؛ بیستمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی را با اولویت نمایش‌های الهام گرفته از آثار «نظامی گنجوی» در مهر و آبان ۱۴۰۰ برگزار می‌کنند.

بدیهی است این رویدادِ ملی با توجه به شرایط ویژه اجتماعی ناشی از همه‌گیری بیماری کرونا و اولویت صیانت از سلامت هنرمندان و تماشاگران هنر نمایش با رعایت همه پروتکل‌ها و دستورات بهداشتی برگزار خواهد شد.

متقاضیان شرکت در این رویداد می‌توانند از ۱۱ اردیبهشت برای ثبت تقاضای خود جهت شرکت در بخش‌های مختلف به تارنمای ایران تئاتر (theater.ir) مراجعه کنند.

انتشار فراخوان بیستمین مسابقه مطبوعاتی انجمن منتقدان خانه تئاتر

انجمن منتقدان، نویسندگان و پژوهشگران خانه تئاتر، فراخوان بیستمین مسابقه مطبوعاتی سالیانه خود را منتشر کرد.

بر اساس اعلام این انجمن، علاقه مندان و فعالان عرصه مطبوعات، سایت‌ها و خبرگزاری‌ها در حوزه تئاتر می‌توانند همچون دوره‌های پیشین، آثار خود را در بخش‌های گزارش، گفتگو، یادداشت، نقد، مقاله، ترجمه و عکس به نشانی پستی این انجمن: تهران، صندوق پستی ۱۶۴- ۱۵۶۱۵ (محمدرسول صادقی) ارسال کنند.

از متقاضیان شرکت در این مسابقه تقاضا می‌شود که ابتدا فرم مربوطه را تکمیل و سپس با پیوست کردن آثار خود داخل یک پاکت و با درج مشخصات فردی، نشانی کامل محل سکونت و تلفن‌های ثابت و همراه روی آن، آثار خود را برای این انجمن ارسال کنند.

آثار متقاضیانی که فرم شرکت در مسابقه را پر نکرده باشند از فرایند مسابقه کنار گذاشته می شوند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =