۶ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۷:۴۵
کد خبرنگار: 3134
کد خبر: 84308258
۱ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

آمادگی سمنانی‌ها برای مشارکت در انتخاباتی سرنوشت‌ساز

سمنان- ایرنا- انتخابات ۱۴۰۰ به گفته مردم سمنان فرصتی برای ایجاد شور و نشاط در آستانه قرن جدید است و شهروندان با نگاهی ملی و منطقه‌ای چشم انتظار مشارکت در ٢ انتخابات برای زمینه‌سازی هرچه بیشتر توسعه هستند.

به گزارش ایرنا، در آستانه انتخاباتی دیگر و شور و حال مشارکت در تعیین سرنوشت چهار سال از تاریخ کشورمان قرار داریم‌. انتخابی که نه تنها سرنوشت کشور، از طریق انتخابات ریاست جمهوری، بلکه سرنوشت مدیریت بسیاری از مسایل اجتماعی و فرهنگی نقاط مختلف ایران اسلامی، از طریق انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا رقم می‌زند.

در چنین روزهایی، هر نوع گپ و گفتی در بین مردم در نهایت به موضوع انتخابات ختم می‌شود و مردم پرشور و با دقت در این خصوص اظهار نظر می‌کنند.

انتخابات ۱۴۰۰، عرصه را برای تعیین سرنوشت کشور برای سال‌های ابتدایی قرن جدید فراهم می‌کند و این بدان معناست که می‌توان قرن جدید را با امید و خوش‌بینی بیش از پیش رقم زد.

نباید کشورمان را به حال خود رها کنیم

یکی از شهروندان سمنان در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: رای من به نامزدهای نهایی بستگی دارد و اگر شخصی برنامه‌های مورد نظر من را داشته باشد، نامزد مورد انتخاب من خواهد بود.

مریم تبیانیان گفت: معتقدم تا جای ممکن نباید کشورمان را به حال خود رها کنیم و با رای ما، قدرت مردم در اداره کشور به اثبات می‌رسد.

وی در خصوص معیارهای یک رئیس جمهور موفق گفت: رئیس جمهور باید سیاستمدار باشد، با تفکر و تدبیر عمل کند، برنامه‌های منطقی به ویژه در زمینه اقتصادی مطرح کند و کابینه و مسئولان دولتی شایسته‌ای انتخاب کند.

تبیانیان گفت: اگر در مناظره‌های ریاست جمهوری نامزدی را با این ویژگی‌های بیابم، حتما به او رای می‌دهم.

تفرقه‌ و بازی جناح‌های سیاسی ممنوع

شهروند دیگر سمنان درگفت و گو با ایرنا، مشارکت خود در انتخابات را حتمی عنوان کرد و گفت: می‌خواهم در تعیین سرنوشت خودم و کشورم نقشی هرچند کوچک داشته باشم، بنابراین حتما در انتخابات شرکت می‌کنم.

علیرضا موحدی گفت: به کسی رای می‌دهم که دلسوز مردم باشد و صادقانه به مردم خدمت کند و مهم‌ترین موضوع، مدیریت صحیح اقتصادی است.

وی افزود: همچنین مهم است که رئیس جمهوری از تفرقه‌ و درگیری با جناح‌های سیاسی دوری کند و بدون هیچ حاشیه‌ای بر امور مملکت تمرکز کند.

موحدی ادامه داد: شاید لازم است نظارت‌ها بر پاکدستی مسئولان دولتی و غیردولتی بیشتر باشد زیرا حتی خبر اختلاس و دزدی بر افکار عمومی تاثیر منفی دارد.

وی افزود: دولت‌ها در کنار ویژگی‌ها و رویکردهای خود باید مدیریت اقتصادی و سیاست‌های خارجی را هوشمندانه‌تر اتخاذ کنند که مردم در تنگنا قرار نگیرند.

با رفع ضعف مدیریت می‌توان تحریم‌ها را بی‌اثر کرد

شهروند دیگری از سمنانی نیز در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: لازم است رئیس جمهور به وعده‌های خود عمل کند و از دادن وعده‌ای که توانایی و امکان تحقق آن را ندارد بپرهیزد.

مجید کاشفی گفت: مردم از نظر اقتصادی بسیار تحت فشار هستند؛ باید کسی به فکر حل مشکلاتشان باشد و ما همواره به همین امید رای داده‌ایم.

وی افزود: معتقدم تحریم‌ها در شرایط اقتصادی سخت فعلی بی‌تاثیر نیست اما گاهی مدیریتِ بهتر می‌تواند در برخی زمینه‌ها اثر منفی تحریم‌ها را کمرنگ کند.

به جوان انقلابی و جهادگر رای می‌دهم

خانم دیگری از اهالی سمنان به خبرنگار ایرنا گفت: حتما درانتخابات شرکت می‌کنم و طبق گفته رهبر معظم انقلاب،  به جوانی انقلاب و جهادگر رای می‌دهم.

فاطمه بندری بیان کرد: از رئیس جمهور آینده توقع دارم صادق باشد و درتصمیم‌هایش به جز مصلحت مردم و کشوربه چیز دیگری نیندیشد.

وی افزود: هر رئیس جمهوری اگر به رهنمودهای مقام معظم رهبری توجه کند حتما موفق می‌شود و موجبات سعادت و آسایش مردم را فراهم می‌کند.

در دولت تدبیر و امید شفافیت وجود داشت

شهروندی دیگری از سمنان به خبرنگار ایرنا ابراز داشت: مشارکت من درانتخابات بستگی به نامزدهای نهایی دارد و اگر نامزدی معیارهای مورد نظر من را داشته باشد حتما به او رای می‌دهم.

فاطمه جمشیدی بیان کرد: به کسی رای می‌دهم که وعده‌های منطقی و شدنی بدهد و مطمئن هستم که به وعده‌های خود عمل می‌کند.

وی افزود: از ویژگی‌های بارز و مثبت دولت تدبیر و امید این بود که صداقت و دروغ به راحتی از هم قابل تشخیص بود و می‌توانستیم به سخنان صادقانه اعتماد کنیم.

جمشیدی گفت: همچنین از اقدامات مثبت دیگر این دولت، افزایش فضاها و امکانات بهداشتی و درمانی بود که در دوران کرونا بسیار کارآمد و مفید بود.

وی بیان کرد: فضاهای فرهنگی و هنری نیز در دولت‌های یازدهم و دوازدهم گسترده‌تر شد و می‌توان انتظار داشت رئیس جمهور آینده نیز از توجه به این موارد در کنار مدیریت بهتر اقتصادی غافل نماند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha