دومین دوره جایزه ملی «کتاب سال جوانان» فراخوان داد

تهران-ایرنا- دبیرخانه دومین دوره جایزه ملی «کتاب سال جوانان ایران» فراخوان این دوره را منتشر کرد.

به گزارش روز یک شنبه گروه فرهنی ایرنا از روابط عمومی جایزه کتاب سال جوانان، این جایزه که به کوشش کانون فرهنگ و اندیشه ایرانیان و با آرمان نکوداشت و تشویق برترین پدیدآورندگان نوقلم ایران زمین پایه گذاری شده است، به عنوان یکی از مهمترین رویدادهای فرهنگی نیمه نخست سال ۱۴۰۰ در حوزه کتاب، پذیرای آثار برتر دانشوران جوان کشور است و در مرداد ماه سال جاری نیز فرجام خواهد یافت.

 دومین دوره جایزه ملی کتاب سال جوانان با همکاری معاونت امور جوانان وزارت ورزش و جوانان و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران برگزار می شود.

دبیرخانه کتاب سال جوانان از جوانان مولف، مترجم، مصحح و همچنین ناشران کشور می خواهد تا کتاب های پیشنهادی خود را با شرایط زیر به این دوره از جایزه معرفی کنند.

- تنها آثار پدیدآورندگان جوان زیر ۲۹ سال؛ متولدین سال ۱۳۶۹ و بالاتر  پذیرفته می شود. (برپایه استاندارد جهانی و تعریف پذیرفته شده یونسکو، بازه سنی ۱۵ تا ۲۹ سال، دوران جوانی شناخته می شود.)

-داوری آثار، در برگیرنده همه موضوعات رده بندی دیویی و حوزه کودک و نوجوان است. اما کتاب های کمک آموزشی پذیرفته نمی شوند.

-کتاب هایی که دارای چند پدیدآورنده هستند، هنگامی در فرآیند داوری قرار می گیرند که حداقل یک پدیدآور جوان داشته باشند.

-کتاب ها باید در بازه زمانی آغاز سال ۱۳۹۸ تا پایان سال ۱۳۹۹ و برای نخستین بار به چاپ رسیده باشند.

-پذیرش پیشنهادها پس از ثبت نام از سوی پدیدآور (حقیقی) یا ناشر (حقوقی) در تارنمای رسمی جایزه کتاب سال جوانان با نشانی ketabjavanan.ir و در ادامه با فرستادن دو نسخه از کتاب به همراه تصویر اسناد هویتی جوان صاحب اثر انجام می گیرد.

مهلت ثبت نام در این جایزه تا پایان خرداد ماه ۱۴۰۰ در نظر گرفته شده است.

شرکت کنندگان می بایست پس از ثبت نام، آثار خود را به دبیرخانه کتاب سال جوانان به نشانی تهران، پل کالج، ابتدای خیابان حافظ، خیابان بامشاد، شماره ۲، واحد ۱، کد پستی: ۱۵۹۹۶۱۷۷۱۱ بفرستند.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت جایزه کتاب سال جوانان مراجعه کنند یا با شماره تلفن ۸۸۹۴۸۸۲۰ و ۰۹۳۶۶۸۸۵۸۹۹ تماس بگیرند.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =