سطح خدمات در پارک‌ها و جاده‌های سلامت خراسان جنوبی کاهش می‌یابد

بیرجند - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی بر کاهش سطح خدمات در پارک‌‎ها و جاده‌های سلامت تاکید کرد و گفت: با توجه به وضعیت شیوع کرونا باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم که حضور مردم در این فضاها کاهش یابد.

به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، محمد فرهادی روز یکشنبه در نشست بررسی راهکارهای اعمال محدودیت‌های کرونایی در شهرهای استان، به دستور ویژه استاندار در ستاد استانی مدیریت کرونا مبنی بر برگزاری این نشست اشاره کرد و افزود: جایگاه ستاد مدیریت کرونا بر همه مصوبات و بخشنامه‌های ساری و جاری کشور اولویت دارد.

وی بیان کرد: آنچه در قالب دستورالعمل در استان انجام می‌شود و دستگاه‌ها مکلف به اجرای آن هستند، تابع سیاست‌های کلان ستاد ملی مقابله با کرونا است.

معاون استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه بیش از ۱۴ ماه از شیوع کرونا می‌گذرد گفت: این بازه زمانی طولانی بسیاری از اقشار را متاثر ساخته و باعث خستگی مردم شده است، به همین جهت تصمیمات ستاد با در نظر گرفتن جمیع این موارد اتخاذ می‌شود.

وی تصریح کرد: در شرایط موجود با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا می‌طلبد همه ما دست به دست هم دهیم و به قطع چرخه بیماری کمک کنیم.

فرهادی افزود: در این شرایط، اطلاع‌رسانی درست و صحیح، مهمترین وظیفه ما در حوزه‌های اجرایی است.

وی به موضوع ازدحام جمعیت در پارک‌ها و جاده‌های سلامت به ویژه بعد از افطار اشاره کرد و گفت: شهرداری‌ها مکلفند با نصب بنرهای هشدار دهنده در سطح شهر به ویژه در پارک‌ها و جاده‌های سلامت، سطح اطلاعات مردم در زمینه این بیماری را افزایش دهند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی با تاکید بر ارائه شیوه‌های مسالمت‌آمیز اظهار داشت: شهرداری‌ها باید برای کنترل شرایط موجود و کاهش آمار جمعیتی حاضر در این فضاها، نسبت به کاهش سطح خدمات و قطع آب و برق پارک‌ها و جاده‌های سلامت اقدام کنند.

وی گفت: مردم باید بدانند در این فضاها هیچ خدماتی ارائه نمی‌شود.

فرهادی به حضور دستفروشان در حاشیه بوستان‌ها و جاده‌های سلامت اشاره کرد و افزود: باید به نوعی از حضور و فعالیت این افراد، ممانعت شود تا باعث توقف و حضور مردم در این مجموعه‌ها نشوند.

وی عنوان کرد: نصب بنر و کنترل شرایط در بوستان‌های روستاهای با جمعیت بالا نیز به عهده دهیاران است.

وی همچنین با اشاره به دستورالعمل دورکاری کارکنان دستگاه‌های اجرایی گفت: با توجه به دستورالعمل‌های ابلاغی، دستگاه‌ها مکلف به رعایت این موضوع هستند.

معاون استاندار خراسان جنوبی از شهرداران خواست موضوع دورکاری کارکنان تحت شرایط رنگ بندی را در دستور کار خود قرار دهند و از آن تبعیت کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =