یک سوم مبتلایان به ویروس کرونا در قصرشیرین مربوط به فروردین هستند

قصرشیرین- ایرنا- رییس شبکه بهداشت و درمان قصرشیرین گفت: بیشتر از یک سوم مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در این شهرستان مربوط به فروردین ماه امسال هستند از این رو مردم باید خطر این ویروس را که در کمین همگان است، جدی بگیرند.

دکتر «رضا منصوری» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از ابتدای همه گیری ویروس کرونا تاکنون در شهرستان قصرشیرین ۸۰۹ تن به ویروس کرونا مبتلا شده اند که از این آمار ۳۰۸ مورد مربوط به فروردین و اردیبهشت امسال است.

وی اظهار داشت: از مجموع شمار مبتلایان به ویروس کرونا تاکنون در قصرشیرین ۲۵تن فوت کرده اند که چهار فوتی آن مربوط به امسال است و این نسبت به شاخص جمعیتی و شمار مبتلایان بسیار زیاد و نشان دهنده خطر جدی ویروس کرونا است.

رییس شبکه بهداشت و درمان قصرشیرین گفت: استفاده صحیح از ماسک در بیرون از منزل، پرهیز از دورهمی و مهمانی و سفرهای غیر ضروری و رعایت فاصله اجتماعی و فیزیکی با افراد در سطح جامعه و تعطیلی مشاغل غیرضرور می تواند در کاهش ابتلا به ویروس کرونا تاثیر گذار باشد.

دکتر منصوری ادامه داد: از افرادی که مشکوک به علایم کرونا هستند درخواست می کنیم با مراجعه به مراکز ۱۶ ساعته تست کرونا بدهند و در صورت مثبت شدن آزمایش آن ها حتما قرنطینه را رعایت کنند و در صورت تشدید علایم به مرکز درمانی مراجعه کنند.

او گفت: از اصناف می خواهیم که رعایت پروتکل های بهداشتی را جدی بگیرند و شکست و ریشه کنی کامل کرونا نیز مرهون همراهی و همکاری مردم است.

وی اظهار داشت: رفتن به دورهمی، مهمانی و پارک ها و بوستان ها در شرایط کنونی بازی با سلامت افراد است و مردم باید این مساله را جدی بگیرند و در قبال سلامت خود و دیگران احساس مسوولیت کنند.

رییس شبکه بهداشت و درمان قصرشیرین گفت: هم اکنون چهار فرد مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان ابوالفضل العباس (ع) قصرشیرین بستری و تحت مراقبت قرار دارد.

شهرستان مرزی قصرشیرین در غرب کرمانشاه با بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت، با عراق ۱۸۶ کیلومتر مرز دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =