تعداد بستری شدگان کرونا در سبزوار ۲ برابر شد

سبزوار- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: تعداد بیماران کرونایی بستری شده در این شهرستان نسبت به هفته گذشته ۲ برابر بیشتر شده است.

دکتر علیرضا مسلم روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طی شبانه‌روز گذشته ۴۷ بیمار جدید مبتلا به کرونا در بیمارستان واسعی سبزوار بستری شده‌اند در شرایطی که میانگین روزانه آمار بیماران بستری کرونا طی هفته گذشته ۲۵ مورد بوده است.

وی اضافه کرد: هم اکنون ۳۰۹ بیمار مبتلا و مشکوک به کرونا در مرکز آموزش درمانی واسعی سبزوار بستری هستند که از این تعداد ۹۳ بیمار  در بخش بستری موقت قرار دارند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: امروز پنج بیمار مبتلای قطعی به کووید ۱۹ در شهرستانهای حوزه زیر پوشش این دانشگاه فوت کردند.

مسلم با تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی افزود: تمامی افراد در صورت داشتن هرگونه علائم باید بلافاصله به نزدیک‌ترین مرکز بهداشتی و درمانی مراجعه کنند تا از عواقب بعدی بیماری پیشگیری شود.

وی ادامه داد: شهروندان در صورت داشتن هرگونه سوال در زمینه کرونا، با تماس با شماره‌های ۴۴۰۱۱۳۳۳ و ۴۴۰۱۱۴۴۴ سوالات را خود با استادان و اعضای هیات علمی این دانشگاه در میان بگذارند.

مرکز آموزشی، درمانی واسعی در سبزوار به طور ویژه برای پذیرش و بستری بیماران مشکوک به ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در نظر گرفته شده است.

۳۷ مرکز بهداشتی درمانی، ۱۹۴ خانه بهداشت و ۶ بیمارستان زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار به جمعیت نیم میلیون نفری شهرستان‌های سبزوار، جوین، داورزن، جغتای، خوشاب و ششتمد در غرب خراسان رضوی خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می‌کنند.

طبق آخرین اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  با فوت ۴۵۴ تن دیگر از هموطنان مبتلا به کووید۱۹ طی شبانه روز گذشته، تعداد جان باختگان این بیماری در ایران به ۶۹ هزار و ۵۷۴ تن رسید. ۵۲۰۶ بیمار بدحال نیز در آی. سی. یو ها بستری هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha