۵ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۰۲
کد خبرنگار: 2493
کد خبر: 84308166
۰ نفر

برچسب‌ها

اولین حضور جهانی فیلم کوتاه «هفت سال ده روز کم»

تهران- ایرنا- فیلم کوتاه «هفت سال ده روز کم» به کارگردانی و تهیه کنندگی حمید نوری در جشنواره بین‌المللی هالیوود سیلوراسکرین در بین ۱۳ فیلم منتخب بخش رقابتی قرار گرفت.

پیمان شاه‌محمدی پخش‌کننده بین‌المللی فیلم هفت سال ده روز کم در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی ایرنا، با اشاره به استراتژی پخش این فیلم، اظهار داشت: ۲۵ آپریل برابر با پنجم اردیبهشت، روز آگاهی از خودبیگانگی والدین است. رویکرد این جشنواره نیز آگاهی از بیگانگی والدین است که برای ما دقیقا همان چیزی است که می‌خواهیم. دقیقا تنش، آزار و سپس ویرانی حاصل از این معضلات است.

وی افزود: رویکردی که جشنواره هالیوود سیلور اسکرین به درستی آن را یک جدایی تلخ یا طلاق می‌داند که رابطه مقدس والدین و کودک از بین می‌رود. معضل دقیقا از این جا به بعدش گریبانگیر اعضای خانواده می‌شود. بیگانگی والدین نوعی خشونت خانگی و کودک آزاری است و امسال این جشنواره به شکلی بسیار جدی به این موضوع می‌پردازد.

شاه‌محمدی ادامه داد: جشنواره هالیوود سیلور اسکرین در هفتمین دوره خود به همراه موسسه victim to hero شروع به کار کرد که در این بین ۶۱۴ فیلم از ۸۶ کشور جهان به دبیرخانه ارسال و در نهایت ۱۳ اثر برای نمایش در بخش اصلی انتخاب شدند.

این پخش‌کننده بین‌المللی فیلم سینمایی با اشاره به اینکه هالیوود سیلور اسکرین یک جشنواره سالانه دارای مجوز است که حامیان بسیاری از برندگان اسکار و امی، مدیران استودیو و افراد برجسته صنعت در آن به چشم می‌خورد، گفت: همچنین این جشنواره، فیلم هایی را که برنده اسکار و جوایز معتبر دیگر هستند را نیز به نمایش در می آورد بنابراین فرصت مناسبی برای فیلمسازان از سراسر جهان است که بتوانند وارد ارتباطات ارزشمند جشنواره ای و همینطور فرصتهای شغلی در صنعت فیلمسازی شوند.

شاه محمدی افزود: نمایش این دوره از جشنواره به علت پاندمی کرونا بصورت آنلاین و از تاریخ ۲۵ آپریل تا ۹ مه سال ۲۰۲۱ برگزار می‌شود.

به گزارش ایرنا، در خلاصه داستان فیلم کوتاه هفت سال ده روز کم آمده است: شوهر لیلا، بخاطر طلاق و مهاجرت، لیلا را از دیدار با پسرش (توفیق-۷ساله) محروم کرده است. لیلا که پس از مدت ها موفق می‌شود پسرش را ببیند متوجه رازهای پنهانی از توفیق در مدرسه اش می‌شود. حال لیلا تصمیم می‌گیرد توفیق را به نحوی به شهر خود ببرد...

بیتا معیریان، فربد احمدی، محمد خوشبختیان، صفر محمدی، نعیم شیخ محبوبی، علی ابریشمی و معصومه خوشنویسان در این اثر به ایفای نقش پرداخته‌اند.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =