۵ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۴۳
کد خبرنگار: 1330
کد خبر: 84308159
۰ نفر

برچسب‌ها

مراکز رشد دانشگاه آزاد سطح بندی شدند

تهران-ایرنا- معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی گفت: در راستای حمایت از مراکز رشد و ارزیابی وضعیت عملکردی آنها و به منظور حرکت به سمت ایجاد مراکز رشد تخصصی، این مراکز دانشگاه سطح بندی شدند.

به گزارش روز یکشنبه دانشگاه آزاد، روح الله دهقانی فیروزآبادی افزود: مستندات ارسالی مراکز رشد کشور از طریق سامانه ارزیابی و سطح بندی مراکز رشد مورد بررسی قرار گرفته است.

وی ادامه داد: این مستندات شامل قراردادهای هسته ها/واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان مستقر در مراکز رشد دانشگاه، تعداد محصولات تولیدشده، میزان درآمدها و هزینه های صورت گرفته در این مراکز، تعداد دوره های تخصصی و عمومی برگزار شده در حوزه کسب و کار، استارتاپ ها، چالش های فناوری، تعداد اعضای هیات علمی و دانشجویانی که در مراکز رشد در حال فعالیت هستند،  زیرساختارهای فناوری در مراکز رشد و سایر موارد دیگر است.

وی تأکید کرد: بر اساس نتایج ارزیابی ها، مراکز رشدی که امتیاز ۶۰۰ و به بالا را اخذ کرده اند موفق به کسب سطح یک، شده اند.   مراکز رشد سطح یک عبارت از مرکز رشد واحد اصفهان، قزوین، مرکز رشد گیاهان دارویی واحد اصفهان، مشهد، اراک، تهران جنوب، اهواز، علوم و تحقیقات تهران و مرکز رشد واحد اردبیل هستند.

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد یادآور شد: مراکز رشدی که امتیاز ۳۰۰ و به بالا را اخذ کرده اند موفق به کسب  سطح ٢ شده اند که عبارتند از مرکز رشد واحد رودهن، کرج، دورود، تهران شمال، زنجان، رشت، ساری، نجف آباد، سنندج، ایلام،  سیرجان،  دزفول، قائم شهر، زاهدان، بجنورد و مرکز رشد واحد قوچان می باشند. همچنین مراکز رشدی که کمتر از ۳۰۰ امتیاز را کسب کرده اند در سطح سه،  قرار می گیرند.

 دهقانی فیروزآبادی خاطرنشان کرد: ارزیابی دقیق مراکز رشد در واحدهای دانشگاهی کمک می کند تا نقاط ضعف و قوت های این مراکز شناسایی شده و جهت رفع آنها از طریق فعالیت های توانمند سازی مدیران مراکز رشد اقدام کرد.

وی افزود: از سوی دیگر شناسایی مراکز رشد فعال به ایجاد سراهای نوآوری کمک می کند.   بر اساس بخشنامه دانشگاه به در بازه زمانی ۴ بهمن ماه ۹۹ میزان حق سرپرستی مدیران مراکز رشد بر اساس این سطح بندی است که باعث ایجاد انگیزه در مدیران فعال و توانمند این مراکز خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =