پارسال ۴۶ مورد جهیزیه به مددجویان کمیته امداد اهدا شد

یاسوج- ایرنا- رییس اداره امور اجرایی زکات کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد گفت:پارسال ۴۶ مورد جهیزیه به ارزش ۶ میلیارد ریال از محل در آمد زکات به مددجویان کمیته امداد این استان اهدا شد.

حبیب الله باقرپور روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این جهیزیه ها شامل اثاثیه ضروری منزل از جمله یخچال،تلوزیون،اجاق گاز،فرش،پتو  و لوازم آشپزخانه بوده است.

وی افزود: بیش از یک هزار جوان نیازمند در آستانه ازدواج در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که تلاش می شود  با همکاری خیران،درآمد زکات و سایر مشارکت های مردمی این تعداد زوج را راهی خانه بخت کنیم.

رییس اداره امور اجرایی زکات کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: پیش بینی می شود در سال جاری افزون بر ۱۸۰ میلیارد ریال زکات در کهگیلویه و بویراحمد جمع آوری شود که از این میزان بیش از چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال آن برای تامین جهیزیه نیازمندان هزینه می شود.

باقرپور عنوان کرد: کمک‌های دریافتی از خیران  و مؤدیان زکات در حوزه‌های معیشتی، تامین جهیزیه و خدمات درمانی و تحصیلی به افراد زیرپوشش کمیته امداد و سایر نیازمندان اهدا می‌شود.

افزون بر ۴۵ هزار خانوار با جمعیتی بیش از ۱۱۴ هزار نفر زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد هستند. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha