حدود ۵ میلیون نفرساعت آموزش مهارتی در آذربایجان غربی انجام شد

ارومیه- ایرنا- مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان غربی گفت: طی سال گذشته حدود پنج میلیون نفر ساعت آموزش مهارتی با وجود شرایط کرونایی در استان انجام شد که در این راستا، همراهی خانواده ها و بخش خصوصی قابل توجه بود.

محمدسلیم عباسی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این میزان حدود ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار نفرساعت در آموزشگاه های آزاد و نزدیک به ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر ساعت در آموزشگاه های دولتی برگزار شده است.

وی اضافه کرد: با برگزاری این میزان آموزش مهارتی، بیش از ۲۳ هزار و ۳۵۰ نفر فنون و مهارت های لازم را فراگرفتند که از این میزان نیز ۱۰ هزار و ۳۵۰ نفر در مراکز دولتی و بیش از ۱۳ هزار نفر در مراکز خصوصی آموزش دیده اند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان غربی ادامه داد: طی سال گذشته پنج هزار و ۳۰۰ دوره آموزش مهارتی در استان برگزار شد که بخش بیشتر آن مربوط به آموزشگاه های آزاد بود.

عباسی اظهار کرد: ۳۳۰ آموزشگاه آزاد و ۲۲ آموزشگاه دولتی طی سال گذشته خدمات آموزش مهارتی را در آذربایجان غربی ارائه می دادند.

به گزارش ایرنا، سالانه میلیون ها نفر ساعت آموزش مهارتی موجب ماهر شدن هزاران جوان در آذربایجان غربی شده که بیشترین اثر را در توسعه اشتغال دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha