استاندار فارس: پرداخت تسهیلات به واحدهای آسیب‌دیده از کرونا شتاب گیرد

شیراز- ایرنا- استاندار فارس شتاب گرفتن روند پرداخت تسهیلات به بنگاه‌های اقتصادی آسیب دیده از کرونا در این استان را خواستار شد و گفت:‌ دستگاه‌ها باید از همه ظرفیت‌های قانونی در این راستا بهره گیرند.

به گزارش ایرنا، عنایت‌الله رحیمی، یکشنبه در جلسه شورای اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری استان در شیراز افزود: شیوع کرونا به اغلب کسب و کارهای استان آسیب وارد کرده و به همین دلیل ضروری است با همکاری یکدیگر در رفع بخشی از این مشکلات بکوشیم.

برای تحقق شعار سال نیازمند تدوین برنامه یک ساله هستیم
استاندار فارس، با اشاره به نامگذاری امسال به نام سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها از سوی رهبر معظم انقلاب گفت: برای تحقق این شعار نیازمند تدوین یک برنامه یک ساله هستیم.
رحیمی افزود: باید با مشخص کردن اهداف و راهکارهای تحقق اهداف در جهت تحقق  شعار سال گام برداریم.
وی، افزایش جذب سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی را از راهکارهای تحقق شعار سال دانست و گفت: سال  گذشته استان فارس در زمینه جذب سرمایه‌گذاری خارجی رتبه نخست را در کشور کسب کرده که این موفقیت امسال نیز باید تکرار شود.
استاندار فارس، با اشاره به اختصاص اعتبار ۵۰ هزار میلیارد ریالی به مبحث جهش تولید تصریح کرد: گزارش‌ها و مباحث اخیر مطرح شده در خصوص رتبه این استان در صدور مجوزهای کسب و کار گزارش کارشناسی شده‌ای نیست و استان فارس در این زمینه از رتبه ۱۶ کشوری به رتبه تک رقمی دست یافته است.

لزوم فراهم کردن زمینه مشارکت حداکثری مردم در انتخابات
استاندار فارس، در بخش دیگری از سخنان خود، یکی از مهمترین مباحث امسال را برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا دانست و اظهار داشت: باید زمینه مشارکت حداکثری مردم در این انتخابات فراهم شود و ما در این زمینه مسئولیت داریم تا با بهره‌گیری از ظرفیت های قانونی نسبت به تحقق این مهم اقدام کنیم.
انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری همزمان با انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha