۵ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۱۶
کد خبر: 84308131
۱۷ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

افت ۱۱ هزار واحدی شاخص بورس

تهران- ایرنا- شاخص کل در بازار بورس امروز (یکشنبه، ۵ اردیبهشت‌ماه) ۱۱ ‌هزار و ۵۲۰ واحد افت داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و ۱۸۷ هزار واحد رسید.

به گزارش ایرنا، برپایه معاملات امروز بیش از سه میلیارد و ۲۰۶ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۳۰ هزار و ۴۹۵ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم‌وزن) با ۹۴۳ واحد کاهش به ۴۲۸ هزار و ۱۲۹ واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با ۶۱۵ واحد افت به ۲۷۸ هزار و ۶۹۱ واحد رسید.

شاخص بازار اول ۹ هزار و ۶۰۴ واحد و شاخص بازار دوم ۱۹ هزار و ۲۴۴  واحد کاهش داشتند.

علاوه بر این در بین همه نمادها، نماد شرکت سرمایه گذاری صدر تامین (تاصیکو) با ۱۴۷ واحد، فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش (افق) با ۱۲۶ واحد، بانک کارآفرین (وکار) با ۹۸ واحد، ملی کشت و صنعت و دامپروری پارس (زپارس) با ۲۴ واحد، صنایع سیمان دشتستان (سدشت) با ۱۸ واحد، نورد آلومینیوم (فنوال) با ۱۸ واحد، شرکت سرمایه گذاری ساختمان ایران (وساخت) با ۱۶ واحد، بانک پاسارگاد (وپاسار) با ۱۶ واحد و پدیده شیمی قرن (قرن) با ۱۱ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل ملی صنایع مس ایران (فملی) با یک‌هزار و ۵۰۲ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با یک هزار و ۲۵۵ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با یک‌هزار و ۱۴۹ واحد، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) با یک هزار و ۱۰۱ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با ۷۹۱ واحد، شرکت سرمایه‌گذاری غدیر (وغدیر) با ۵۲۲ واحد، نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با ۴۸۹ واحد، فولاد خوزستان (فخوز) با ۴۸۸ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۳۷۵ واحد و پتروشیی نوری (نوری) با ۳۵۸ واحد تاثیر منفی را بر شاخص بورس داشتند.

بر پایه این گزارش، امروز نماد گروه دارویی برکت (برکت)، ملی صنایع مس ایران (فملی)، سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد)، بانک تجارت (وتجارت)، بانک ملت (وبملت) و فرآوری معدنی اپال کانی پارس (اپال) در گروه نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه بانک‌ها هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۶۴۲ میلیون و ۲۴۲ میلیون برگه سهم به ارزش دو هزار و ۳۹۷ میلیارد ریال دادوستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

امروز شاخص فرابورس نیز بیش از ۹۰ واحد کاهش داشت و بر روی کانال ۱۷ هزار و ۵۹۶ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار ۳۷۹ میلیون و ۹۸۶ هزار برگه سهم به ارزش ۱۲ هزار و ۹۱۷  میلیارد ریال دادوستد شد.

امروز تنها نماد تولید نیروی برق دماوند (دماوند) تاثیر مثبت بر شاخص این بازار داشت و در مقابل پلیمر آریا ساسول (آریا)، پتروشیمی مارون (مارون)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی (سمگا)، شرکت سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، گروه توسعه مالی مهر آیندگان (ومهان)، سهامی ذوب‌آهن اصفهان (ذوب)، شرکت آهن و فولاد ارفع (ارفع) و فولاد هرمزگان جنوب (هرمز) تاثیر منفی بر شاخص فرابورس داشتند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha