رییس دانشگاه علوم پزشکی: بیمارستان صحرایی در همدان برپا می شود

 همدان - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت که با توجه به افزایش شمار بستری های کرونایی، بیمارستان صحرایی در محوطه بیمارستان شهید بهشتی شهر همدان برپا می شود.

به گزارش ایرنا، «رشید حیدری مقدم» روز یک شنبه در ستاد مقابله با کرونا استان همدان افزود: شمار بیماران بستری در بیمارستان بهشتی به ۲۵۰ نفر رسیده و بنابراین مجبور به ایجاد بیمارستان صحرایی هستیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان اظهار داشت: براساس آخرین بررسی های انجام شده، ۶۶ درصد آمار مرگ و میر این استان در سال جاری را بیماران کرونایی شامل می شوند.

 حیدری مقدم افزود: مجموع فوتی های کرونایی و غیر کرونایی استان همدان در اسفند سال گذشته ۳۷۷ نفر بود که این رقم در فروردین امسال به ۷۰۴ مورد رسید یعنی در اسفند سال گذشته ۳۲ درصد مجموع متوفیان استان بیماران کرونایی بودند که در فروردین امسال این رقم به ۶۶ درصد افزایش یافته است.

وی گفت: مجموع مراجعان به بیمارستان های استان تا اسفند سال گذشته ۱۶۳ هزار نفر بود که در فروردین امسال این رقم به ۲۲۴ هزار نفر رسید  که شمار مراجعان در فروردین ۴۰ درصد افزایش را نشان می دهد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان افزود: تعداد مراجعان سرپایی از ۱۴۶ هزار نفر در اسفند سال گذشته به ۲۰۴ هزار نفر در فروردین ۱۴۰۰ رسیده، همچنین تعداد بستری ها از ۱۶ هزار و ۶۵۲ نفر در اسفند پارسال به ۱۹ هزار نفر و مراجعه کنندگان با وضعیت حاد تنفسی از هفت هزار و ۲۰۰ نفر با چهار برابر افزایش به بیش از ۲۵ هزار و ۵۰۰ نفر در فروردین امسال رسیده است.

حیدری مقدم بیان کرد: شمار بیماران جدید کرونایی که در بخش های ویژه بستری هستند نیز از ۳۵۶ نفر در اسفند سال گذشته به ۶۰۲ نفر در فروردین امسال رسیده و در بخش عادی هم از یک هزار و ۱۲۵ نفر به چهار هزار و ۷۹۲ بیمار افزایش یافته است.

وی با اشاره به اینکه میانگین ماهیانه بیماران سرپایی استان همدان در اسفند سال گذشته هفت هزار و ۲۰۰ نفر بود که در فروردین امسال به افزون بر ۲۵ هزار نفر رسیده است، افزود: میانگین روزانه مراجعه کنندگان با علایم حاد تنفسی از ۲۴۱ نفر در اسفند ۹۹ به یک هزار و ۶۵ نفر در فروردین سال جاری رسیده و میانگین بستری ها نیز از ۴۹ نفر در روز به ۲۲۵ نفر افزایش یافته است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: قرنطینه خانگی به طور کلی در استان همدان رعایت نمی شود و شاخص استفاده از ماسک در شهرها و روستاها بسیار نزولی است.

حیدری مقدم اضافه کرد: بیشتر صنوف از جمله بنگاه ها، آرایشگاه ها، باشگاه های ورزشی، فروشگاه های ابزار و یراق، پوشاک ، آموزشگاه‌های رانندگی، فروشگاه های موبایل و پارک ها و تفرجگاه ها، به رغم شرایط قرمز کرونایی استان، باز هستند.

وی بیان کرد: برای مدیریت این ویروس در روستاها باید کمیته کرونا در دهیاری ها نیز تشکیل شود و دهیاران و بخشداران مکلف و ملزم به پاسخگویی شوند.

به گزلرش ایرنا، تمامی شهرستان های استان همدان در شرایط قرمز کرونایی قرار دارند و  طبق گزارش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، این استان در موج چهارم شیوع کرونا بیشترین میزان ابتلا به ویروس کرونا را در کشور دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =