بیش از ۲۸۰ میلیارد ریال زکات پارسال در استان قزوین جمع آوری شد

قزوین - ایرنا - مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) قزوین گفت: بیش از ۲۸۰ میلیارد ریال زکات سال گذشته در استان جمع آوری شد که نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ از رشد قابل قبولی برخوردار بود.

به گزارش ایرنا، مهرعلی حق گویان روز یکشنبه در نشست شورای زکات استان قزوین اظهار داشت: در سال گذشته ۲ جلسه شورای زکات استانی، ۴۶ جلسه شهرستانی، ۵۲ جلسه در سطح بخش و بیش از ۴۰۰ جلسه در روستاها برگزار شده است.

وی افزود: در سال گذشته همچنین ۱۰۷ همایش آموزشی در نقاط مختلف استان قزوین برای ترویج فرهنگ زکات برگزار شد.

این مسوول گفت: سعی شده از ظرفیت تمامی سازمان ها و ادارات مرتبط با موضوع زکات از جمله بسیج سازندگی استفاده شود که خوشبختانه تا به امروز تمامی آنها تعامل لازم و کافی را با کمیته امداد داشته اند.

حق گویان اضافه کرد: در سال گذشته ابلاغ کشوری زکات استان قزوین ۲۲۰ میلیارد ریال بود که با کمک مسوولان و مردم این رقم به ۲۸۰ میلیارد رسید که موجب تحقق ۱۱۸ درصدی برنامه ما در این بخش شد.

وی اظهار داشت: از این رقم ۱۲۸ میلیارد ریال شامل زکات واجب و ۷۹ میلیارد زکات مستحبی بوده و سایر به زکات فطریه اختصاص داشته است.

این مسوول با اشاره به اینکه تمامی این مبالغ برای محرومان هزینه شده است،گفت: علاوه بر افراد تحت پوشش با زکات پرداخت شده به بیش از ۵۰ هزار نفر نیازمند به صورت موردی مساعدت شده و در کنار آن ۱۳۶ فقره جهیزیه، ۴۶۶ مورد کمک هزینه تحصیلی پرداخت و ۴۴ مورد احداث مسکن، آزادی زندانیان، احداث و تعمیر مساجد، احداث خانه عالم، احداث غسالخانه،  احداث و تعمیر حسینیه و بهسازی و مرمت معابر عمومی انجام شده است.

مدیر کل کمیته امداد استان قزوین گفت: برای جمع آوری زکات امسال از تمامی دستگاه ها و ارگان از جمله صدا و سیما و رسانه ها درخواست داریم برنامه ها و همت خود را افزایش دهند تا بدین وسیله امسال نیز بالاتر از سقف تعیین شده زکات جمع آوری شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha