کلنگ ساخت مدرسه عشایری در فیروزآباد فارس به زمین زده شد

شیراز- ایرنا- کلنگ ساخت مدرسه عشایری در آیینی با حضور مسئولان استانی و محلی در روستای بابانجم شهرستان فیروزآباد به زمین زده شد.

بنا بر گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی فرمانداری شهرستان فیروزآباد، این آیین با حضور فرماندار، نماینده مردم منطقه در مجلس شورای اسلامی، مدیر آموزش و پرورش عشایری استان فارس و شمار دیگری از مسئولان برگزار شد.

فرماندار فیروزآباد در سخنانی در این آیین اظهار داشت: این مدرسه در زمینی به مساحت بیش از هزار و ۵۰۰ مترمربع، زیربنای ۳۸۰ مترمربع و با اعتباری افزون بر ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان احداث می‌شود.
حسین آرگیو افزود: ساخت مدرسه در مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته با هدف ارتقای سطح علمی و آموزشی فرزندان روستایی صورت می‌گیرد.
فرماندار فیروزآباد با بیان اینکه نباید هیچ دانش‌آموزی به خاطر نبود فضای آموزشی نامناسب از تحصیل باز بماند خاطرنشان کرد: با همکاری و تعامل می‌توان بر مشکلات موجود آموزشی منطقه غلبه کرد، همچنین تعامل و همفکری باعث رشد و تعالی در تعلیم و تربیت می‌شود.

نماینده مردم شهرستان‌های فیروزآباد، قیروکارزین و فراشبند در مجلس شورای اسلامی نیز در این آیین گفت:‌ آموزش و پرورش متحول کننده جامعه هم در بعد مادی و هم در بعد معنوی است و از این رو برای داشتن جامعه‌ای پویا نیاز به محیط آموزشی با غنای فکری، پژوهشی و فرهنگی بالا داریم.
محمد مهدی فروردین در ادامه همکاری و تخصیص اعتبار از سوی وزارت نفت برای احداث زمین ورزشی این مدرسه را خواستار شد و گفت:‌ انتظار می‌رود این مدرسه با همت مسئولان استانی و شهرستانی قبل از آغاز سال تحصیلی جدید آماده بهره‌برداری شود.
شهرستان فیروزآباد در فاصله حدود ۹۲ کیلومتری جنوب شرقی شیراز واقع است.
به گزارش ایرنا، دستبافته‌های عشایر فیروزآباد فارس هویت و میراثی بومی محسوب می‌شود که حفظ آن همراه با کارآفرینی، رشد اقتصادی نیز برای این منطقه به همراه داشته؛ از همین رو وزارت میراث فرهنگی در سال ۱۳۹۹ عنوان "شهر ملی دستبافته‌های عشایری" را به این شهرستان اختصاص داد.
بر اساس آخرین سرشماری، جمعیت استان فارس، چهار میلیون و ۹۴۹ هزار و ۳۳۵ نفر است که از این آمار، ۳۰ هزار خانوار با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت را جامعه عشایری تشکیل‌ می‌دهند. عشایر فارس متشکل از سه ایل بزرگ قشقایی، خمسه و لر و هشت طایفه مستقل است. شهرستان فیروزآباد میزبان شمار زیادی از عشایر استان است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =