باشگاه‌های ورزشی آذربایجان‌شرقی ۱۰۵میلیارد ریال تسهیلات کرونایی گرفتند

تبریز - ایرنا - معاون ورزشی مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجان‌شرقی گفت: باشگاه‌های ورزشی متاثر از کرونا در این استان سال گذشته ۱۰۵ میلیارد ریال تسهیلات دریافت کردند.

ابراهیم فیروزی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به پیگیری های اداره کل ورزش و جوانان و امور باشگاه ها برای ارایه تسهیلات فوق، افزود: از مجموع تقریبی ۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات اعطا شده در سال گذشته در سراسر کشور، آذربایجان شرقی از جمله استان های فعال در این زمینه بوده و توانسته ۱۰۵ میلیارد ریال اعتبارات این بخش را جذب کند.

وی اظهار کرد: تسهیلات ویژه کرونایی مزبور برای تعداد ۵۷۹ باشگاه متقاضی که تعداد ۷۲۶ نفر به صورت مستقیم در آنها اشتغال دارند، از مجموع مبلغ ۲۴۷ میلیارد ریال اعتبارات درخواستی پرداخت شده است.

فیروزی از سخت گیری های بیش از حد برخی بانک های عامل در زمینه تودیع تضامین به باشگاه های ورزشی انتقاد و اضافه کرد: این موضوع کار را برای مدیران باشگاه های متقاضی مشکل کرده است که از جمله این سختگیری ها مطالبه سه نفر ضامن، سفته و چک به ازای هر ۸۰ میلیون تومان است و این امر فرآیند اخذ وام را سخت تر کرده و موجب بروز مشکلات زیادی برای باشگاه های استان شده است.

وی ابراز امیدواری کرد: با آسان تر و متعادل تر شدن وضع اخذ وام و تسهیلات بانکی، رضایت مندی بیشتری از این بابت در بین مربیان ورزشی و مدیران باشگاه های ورزشی را شاهد باشیم.

فیروزی تعداد باشگاه های ورزشی آذربایجان شرقی در ۲ بخش بانوان و آقایان را یک هزار و ۲۶۵ باشگاه مجوزدار فعال اعلام کرد که از این میان ۱۳۸ باشگاه در بخش بانوان، ۴۸۶ باشگاه در بخش آقایان و ۶۴۱ باشگاه به طور مشترک مورد استفاده قرار می گیرند.

وی تعداد فعالان باشگاه های ورزشی آذربایجان شرقی را حدود ۱۵ هزار نفر به طور مستقیم و غیرمسقیم بیان کرد و افزود: طی سال گذشته تعداد  ۲۵ باشگاه تعطیل شده و ۱۳۳ باشگاه جدید مجوز فعالیت خود را از اداره کل اخذ نموده و مشغول به فعالیت شدند.

فیروزی با بیان اینکه شهرستان تبریز به عنوان مرکز استان تقریباً ۵۰ درصد باشگاه های ورزشی فعال را در خود جای داده است، اظهار داشت: در مجموع تعداد ۶۶۸ باشگاه ورزشی در این شهرستان با اخذ مجوز از اداره کل ورزش و جوانان استان فعالیت دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha