هیات اندیشه ورز برای افزایش مشارکت مردم در زمینه زکات تشکیل شود

قزوین - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین گفت: هیات اندیشه ورز از بین جوانان خوش فکر و خلاق باید برای ارایه راهکارهای افزایش مشارکت مردم در زمینه زکات تشکیل شود.

به گزارش ایرنا، آیت الله عبدالکریم عابدینی روز یکشنبه در نشست شورای زکات استان قزوین اظهار داشت: این هیات پس از تشکیل باید آثار مثبت زکات و نقشی که در زدودن فقر از چهره جامعه دارد را برای مردم تشریح و تبیین کند.

وی در ادامه گفت: خداوند بر مبارزه با فقر در بخش های مختلف قرآن کریم تاکید کرده و دستورالعمل های زیادی را برای از بین بردن فقر در جامعه صادر کرده است.

امام جمعه قزوین گفت: مبارزه با فقر یکی از مهم ترین دستورات قرآنی به حساب می آید و خداوند متعال دستورالعمل های زیادی را برای ریشه کن کردن فقر از جمله پرداخت زکات صادر کرده است. 

وی افزود: دعاهای ماه مبارک رمضان به ما انگیزه می دهد که با فقر و گرسنگی هم نوعان مبارزه کنیم و نسبت به رفع این معضل حساسیت به خرج دهیم که نشان دهنده اهمیت این موضوع در اسلام و قرآن است.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: مردم میهن ما مردمی متدین هستند و در صورتی که بتوانیم آنها را نسبت با پرداخت زکات و سایر مشارکت های مردمی آگاه کنیم به صورت قطع مشارکت آنها را  در این زمینه افزایش خواهد یافت.

وی اظهار داشت: علاوه بر این استفاده از چهره های پیشکسوت زکات که تجربه موفقی را در زمینه زکات داشته اند می توانند تاثیرگذاری مطلوبی را برای افزایش پرداخت زکات داشته باشد.
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =