یوسفی هفتم آسیا شد/نماینده چین رکورد جهان را شکست

تهران- ایرنا- «فاطمه یوسفی» نماینده دسته به اضافه ۸۷ کیلوگرم تیم ملی وزنه‌برداری زنان کشورمان با حد نصاب مجموع ۲۰۸ کیلوگرم در رده هفتم آسیا قرار گرفت.

به گزارش ایرنا،  رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمانی آسیا از بیست و هشتم فروردین آغاز و امروز (یکشنبه) با برگزاری پیکارهای دسته فوق سنگین مردان به پایان می‌رسد.

امروز (یکشنبه) و از ساعت ۱۲:۳۰ در دسته به اضافه ۸۷ کیلوگرم زنان «فاطمه یوسفی» به روی تخته رفت که در پایان حرکت یک‌ضرب نتوانست عنوانی بهتر از هفتم را کسب کند.

یوسفی که از وی به عنوان پدیده جدید وزنه‌برداری زنان ایران یاد می‌شود در حرکت نخست در مهار وزنه ۸۲ کیلوگرمی ناموفق بود و دومین حرکت موفق به مهار آن شد.  

یوسفی که حضور در پیکارهای قهرمانی آسیا نخستین تجربه بین‌المللی او است در سومین حرکت یک ضرب وزنه ۸۷ کیلوگرمی را مهار کرد.  او با مهار این وزنه رکورد ملی خود را نیز ارتقا داد.

نماینده فوق سنگین وزنه‌برداری زنان در حرکت دو ضرب نیز ابتدا وزنه ۱۱۰ کیلوگرم را مهار کرد و برای حرکت دوم ‌۱۱۹ کیلوگرم را بالای سر برد اما از داوران سه چراغ قرمز گرفت.

او در حرکت سوم وزنه ۱۲۱ کیلوگرمی را مهار کرد تا در نهایت با ثبت رکورد ۲۰۸ کیلوگرم به عنوان هفتم دوضرب و مجموع این دسته برسد.

نماینده چین با مهار وزنه ۱۴۸ یک ضرب و ۱۸۷ دوضرب رکورد یک ضرب و دو ضرب جهان را هر کدام یک کیلوگرم و رکورد مجموع جهان را سه کیلوگرم افزایش داد.

پیش از این رکورد فوق سنگین جهان ۱۴۷ یک ضرب، ۱۸۶ دوضرب و مجموع ۳۳۲ کیلوگرم بود.

مدال‌آوران دسته به اضافه ۸۷ کیلوگرم به این شرح است:

۱- ون ون‌لی (چین) : یک ضرب ۱۴۸ کیلوگرم (طلا) / دو ضرب ۱۸۷ کیلوگرم (طلا) / مجموع ۳۳۵ کیلوگرم (طلا)

۲- یونگ سان (کره‌جنوبی) : یک ضرب ۱۲۰ کیلوگرم (نقره) / دو ضرب ۱۵۹ کیلوگرم (نقره) / مجموع ۲۷۹ کیلوگرم (نقره)

۳- آیزادا موپتیلدا (قزاقستان) : یک ضرب ۱۱۸ کیلوگرم (برنز) / دو ضرب ۱۵۱ کیلوگرم (برنز) / مجموع ۲۶۹ کیلوگرم (برنز)

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha