هواشناسی برای ارتفاعات بوشهر باران پراکنده پیش‏‌ بینی کرد

بوشهر-ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: امروز و فردا در برخی ارتفاعات شرقی استان، گاهی رشد ابر و احتمال بارش خفیف و پراکنده باران گاهی همراه با رعد و برق پیش‌ ‏بینی می‏‌شود.

محمد رضا انصاری روز یکشنبه درگفت و گو با ایرنا افزود: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‎ دهد امروز تا روز چهارشنبه جهت وزش باد به طور غالب جنوبی و در اغلب ساعت‎ ها وضعیت جوی و دریایی استان به نسبت آرام است.

وی بیان کرد: بنابراین در این مدت پدیده‌های غالب در سطح استان، غبار محلی، گاهی وزش ملایم باد و افزایش ابر و در برخی نقاط نیز مه صبحگاهی پیش‌بینی می‌شود.

انصاری ادامه داد: در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی، گاهی افزایش ابر و بامداد در برخی نقاط با مه صبحگاهی پیش ‎‌بینی شده است.

وی افزود: در این مدت جهت وزش باد به طور غالب جنوب غربی تا جنوب شرقی با سرعت ۸ تا ۲۸ گاهی تا ۳۴ کیلومتر در ساعت پیش‌‏بینی شده است.

انصاری یادآورشد: در ۲۴ ساعت آینده ارتفاع موج در سواحل استان ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر خواهد بود.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر ادامه داد: فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ساعت ۰۱:۳۱ بامداد، مد اول ساعت ۰۷:۵۱، جزر دوم ساعت ۱۴:۱۰ و مد دوم ساعت ۲۰:۰۶ پیش ‎بینی می‌‏شود.

وی یادآورشد: در ۲۴ ساعت گذشته نیز برازجان و عسلویه با ۴۰ و ۱۸ درجه سانتیگراد به ترتیب بیشترین و کمترین دما را در استان بوشهر داشتند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =