نخستین محموله میلگرد صادراتی در ایستگاه راه آهن رشت بارگیری شد

رشت- ایرنا- مدیرکل راه آهن شمال ۲ گفت: عملیات بارگیری نخستین محموله میلگرد صادراتی که توسط مجتمع فولاد امیرکبیر خزر تولید شده در ایستگاه راه آهن رشت بارگیری شد.

غلامحسین ولدی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: مجموع محموله یاد شده  در مرحله اول بالغ بر پنج هزار تن برآورد شد که در صورت تقاضای صاحب کالا روند صادرات میلگرد استمرار خواهد داشت.

وی ادامه داد: محموله میلگرد درون واگن های لبه بلند بارگیری شده و از ایستگاه راه آهن رشت به ایستگاه راه آهن شهید مطهری ناحیه خراسان اعزام می شود.

مدیرکل راه آهن شمال ۲ با اشاره به اینکه این محموله قرار است به  افغانستان صادر شود، گفت: محموله مذکور توسط ناوگان حمل و نقل ریلی تا ناحیه خراسان حمل و سپس به صورت حمل ترکیبی به کشور افغانستان صادر می شود.

وی تاکید کرد: با توجه به اتصال راه آهن سراسری ایران به کشور افغانستان در مرز شمتیغ در صورت تقاضای مالکان کالا و تجار امکان صادرات و ترانزیت  ریلی به این کشور وجود دارد.

ولدی با اشاره به اینکه راه آهن می‌تواند در زمینه توسعه صادرات و ترانزیت نقش مهمی ایفا کند، اظهار کرد: اواخر پارسال محموله زیرساخت های استخر پرورش ماهی توسط ناوگان حمل و نقل ریلی به کشور ازبکستان صادر شد و این دومین محموله صادراتی بارگیری شده در ایستگاه راه آهن رشت  است.

مدیرکل راه آهن شمال ۲ یادآور شد: اعزام و قبول قطارهای صادراتی و ترانزیتی در حال حاضر در پایانه های قزوین و آستارا در حال انجام است و ایستگاه راه آهن رشت ظرفیت بزرگی برای تبدیل شدن به قطب صادرات منطقه را دارد.

قطار رشت - قزوین نیمه اسفند سال ۹۷ افتتاح شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha