۵ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۴۸
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 84307989
۰ نفر

برچسب‌ها

تست کرونا برای کارکنان آموزش و پرورش البرز انجام شد

کرج- ایرنا- معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش البرز اعلام کرد که به مناسبت هفته سلامت برای پیشگیری از ابتلا به کووید۱۹، تست کرونا برای ۵۰ تن از کارکنان این اداره کل انجام شد.

فرشید علیزاده روز یکشنبه درگفت وگو با ایرنا هدف از اجرای این تست رایگان را پیشگیری و انتقال بیماری کرونا به روش تست سریع (RT-PCR)  ذکر کرد.

وی با اشاره به اینکه تست کرونا برای دومین بار اجرایی شده است،خاطرنشان کرد: این اقدام پیشگیرانه با مشارکت معاونت دانشگاه علوم پزشکی استان البرز صورت گرفت.

علیزاده بیان داشت: انجام تست غربالگری با ارائه آموزش های لازم پیشگیری از انتقال کرونا و رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی صورت گرفت.

وی عنوان کرد: اجرای این تست،آرامش بیشتر کارکنان اداری و خانواده هایشان و همچنین حفظ سلامت مراجعه کنندگان را به همراه دارد.

علیزاده یکی از بهترین راه‌های مقابله با کرونا را غربالگری مردم با تست‌های کرونا برای شناسایی افراد بیمار و جدا سازی آنها از افراد سالم دانست و اضافه کرد: همکاری مردم در کنترل کرونا نقش بسیار مهمی دارد.

 وی از مردم درخواست کرد حداقل تا پایان پیک کرونا و با توجه به شرایط موجود، از خانه خارج نشوند و  در مراجعه به ادارات و بانک‌ها نیز ماسک زدن و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند.

وی رعایت شیوه نامه های بهداشتی برای کاهش ابتلای شهروندان به ویروس کرونا را ضروری دانست.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش البرز ادامه داد: تغذیه  و ورزش در تقویت دستگاه ایمنی بدن به ویژه در شرایط شیوع ویروس همه‌گیر کرونا اهمیت فراوانی دارد.

اداره کل آموزش و پرورش استان البرز ۳۲۰ نیروی انسانی دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =