تغییر گروه کالایی جوجه یک‌روزه به گروه یک با هدف تسهیل واردات

تهران- ایرنا- ستاد تنظیم بازار مصوب کرد تا پیگیری لازم برای تغییر گروه کالایی ارز واردات جوجه یک‌روزه و تخم مرغ نطفه‌دار از گروه دو کالایی به گروه یک انجام شود.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، یکصد و سی و چهارمین جلسه کارگروه تنظیم بازار در تاریخ ۳۰ فروردین ماه برگزار شده و در این جلسه دستورالعمل هایی برای بازار مرغ، خرما و جوجه به تصویب رسیده است.

بر این اساس، در خصوص ثبت سفارش و تامین ارز واردات تخم مرغ نطفه دار و جوجه یکروزه ، گزارش نحوه تخصیص و تامین ارز آن از سوی بانک مرکزی و وزارت جهاد کشاورزی در جلسه مطرح و مقرر شد به منظور تسریع در تخصیص و تامین ارز مورد نیاز کالای مذکور و تغییر گروه کالایی از دو به یک مکاتبه لازم از سوی دفتر مقررات صادرات و واردات صورت پذیرد.

به گزارش ایرنا، پیش از این «محمدعلی کمالی» مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی گفته بود: قیمت جوجه یکروزه مرغ گوشتی به دلیل قاچاق تخم مرغ نطفه دار و جوجه یک‌روزه به ۶ هزارتومان رسیده است که می‌تواند در بخش تولید مشکل‌ساز باشد.

بررسی بازار نشان می دهد که طی یک تا دو ماه اخیر نرخ هر کیلوگرم گوشت مرغ بین ۴۰ هزار تا ۶۰ هزارتومان به فروش می رسید، اما طی آخرین تصمیم گیری این قرارگاه قیمت هر کیلوگرم مرغ زنده ۱۷ هزارو ۱۰۰ تومان و گوشت مرغ گرم ۲۴ هزارو ۹۰۰ تومان تعیین شد. طبق آمار وزارت جهاد کشاورزی سال ۹۹ بیش از دو میلیون و ۵۰۰ هزار تن گوشت مرغ در کشور تولید و به بازار عرضه شد.

پیش از این به دلیل کمبود نهاده های طیور، مدت زمان پرورش مرغ گوشتی ۴۰ روز تعیین شده بود که به تازگی به ۴۵ تا ۵۰ روز افزایش یافت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha