همدان در اجرای فرایند انتخابات رتبه دوم کشور را کسب کرد

همدان- ایرنا- رییس ستاد انتخابات استان همدان گفت: انتخابات دارای فرایندهای مختلفی است که براساس ارزیابی وزارت کشور، استان همدان در اجرای این فرایندها، رتبه دوم کشور را به خود اختصاص داده است.

به گزارش ایرنا، مصطفی آزادبخت روز یکشنبه در نشست اعضای ستاد انتخابات استان همدان بیان کرد: فرایند انتخابات با تدبیر وزارت کشور و مدیریت استاندار همدان در این استان بر اساس زمان بندی و با نظم و برنامه مشخص آغاز شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری همدان اضافه کرد: دوره پنجم انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا برخی از مناطق از حد نصاب لازم برای برگزاری انتخابات برخوردار نبودند اما در دوره ششم با تلاش ستاد انتخابات، فرمانداران و بخشداران همه شهرها و روستاهای لازم از نصاب لازم برخوردار شدند.

آزادبخت اضافه کرد: عملکرد مطلوب همدان در اجرای فرایند انتخابات و کسب رتبه دوم کشوری در این زمینه سبب شد که هاشم جهانگیری بخشدار گیان در شهرستان نهاوند برای سخنرانی در جلسه معاون سیاسی وزیر کشور انتخاب شده و وی به بیان جمع بندی مطلوبی از وضعیت انتخابات شوراها در همدان بپردازد.

دبیر هیات بازرسی ستاد انتخابات استان همدان نیز بیان کرد: هیات های بازرسی استان و شهرستان با حساسیت، حسن اجرای فرایند انتخابات را از ابتدا تا انتها رصد و کنترل کرده و در صورت بروز تخلف از سوی مجریان یا داوطلبان، مراتب را از طریق مراجع مسئول پیگیری می کنند.

احسان شهابی اضافه کرد: مردم می توانند شکایات و نقطه نظر پیشنهادی خود و یا تخلف هر یک از داوطلبان انتخابات (شوراها و میان دوره ای مجلس) و یا مجریان و دست اندر کاران انتخابات را از طریق مراجعه حضوری به فرمانداری‌ها، پورتال استانداری (لینک شکایات مردمی انتخابات )، شماره پیامک ۹۸۳۰۰۰۸۵۲۹ و تماس با شماره تلفن ۳۸۲۵۶۰۰۵ برای رسیدگی و بررسی دقیق به هیات بازرسی گزارش کنند.

وی با بیان اینکه یک هزار و ۶۰۰ بازرس، سربازرس و بازرس ویژه، رصد و نظارت بر روند برگزاری انتخابات استان همدان را عهده دار هستند افزود: در هر شعبه یک بازرس ثابت و به ازای هر ۱۵ شعبه یک سر بازرس و به ازای هر ۱۵۰ شعبه یک نفر به عنوان بازرس ویژه به منظور صیانت از آرای مردم، فرایند کنترل و رصد برگزاری انتخابات را به خوبی انجام می دهند.

مدیرکل دفتر بازرسی استانداری همدان یادآوری کرد: هیات بازرسی انتخابات به موازات ستاد انتخابات شکل گرفت و از ۱۴ فروردین فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز کرد.

شهابی افزود: ۱۳ فرایند برای هیات بازرسی تعریف شده که تا کنون ۶ فرایند آن اجرایی شده است که همه فعالیت های صورت گرفته در سامانه ثبت می شود. 

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان همدان گفت: کمیته اطلاع رسانی با حضور اعضا تشکیل و رایزنی های لازم برای فراهم کردن زمینه انتخابات پرشور صورت گرفت و تاکنون ۲ نشست خبری برای آگاه سازی مردم از فرایند انتخابات و فعالیت های صورت گرفته برگزار شده است.

اسدالله ربانی مهر افزود: به همت خانه مطبوعات و همکاری نهادهای مسئول دوره آموزشی با موضوع بررسی تهدیدات و مخاطرات فضای مجازی در ایام انتخابات، برای خبرنگاران با حضور مسئولان پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان همدان برگزار شد.

وی ادامه داد: همچنین در نشستی با حضور جمعی از فعالان فضای مجازی استان همدان، به ظرفیت های شبکه های اجتماعی در حوزه اطلاع رسانی پرداخته شد تا از این فضا به درستی برای تحقق اهداف موردنظر به خصوص در زمینه اطلاع رسانی و ایجاد فضای شور و نشاط انتخاباتی استفاده کرد.

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان همدان گفت: یک کانال خبری در شبکه اجتماعی تلگرام با حضور مسئولان و خبرنگاران تشکیل شده است و اخبار، اطلاعات و بیانیه ها در این کانال بارگذاری و اطلاع رسانی می شود.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری، ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس یازدهم شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری ۲۸ خرداد امسال برگزار می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha