آموزش دوره پیش دبستانی و آمادگی در مناطق دوزبانه هرمزگان برگزار می‌شود

بندرعباس- ایرنا- معاون آموزش ابتدایی آموزش وپرورش هرمزگان گفت: فرآیند یادگیری دوره پیش دبستانی و برگزاری کلاس‌های آمادگی در مناطق محروم و دوزبانه استان از خرداد تا شهریور امسال به صورت حضوری و غیرحضوری برگزار می‌شود.

حوریه حاجی زاده روز یکشنبه در نشست شورای راهبری جذب نوآموزان بازمانده از دوره یکساله در مناطق محروم و دوزبانه استان افزود: این برنامه آموزشی در مناطق جناح، بستک، شیبکوه، بندرلنگه، پارسیان، جاسک، سندرک، میناب، بشاگرد و شهاب قشم در بازه زمانی خرداد تا شهریور ۱۴۰۰ اجرا می‌شود.
وی بیان داشت: برای آموزش این قشر از همه ظرفیت‌های موجود همچون صدا وسیما، شبکه شاد، بسته‌های آموزشی، آموزگاران توانمند و باتجربه، راهبران و گروه‌های آموزشی و دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان استفاده می‌شود.
این مسوول اظهارداشت: پوشش حداکثری  جذب و آموزش کودکان بازمانده از دوره یکساله پیش دبستانی بویژه در مناطق دوزبانه و محروم تا قبل از آغاز سال تحصیلی جدید (۱۴۰۰ تا ۱۴۰۱) از طریق شیوه‌های ترکیبی و مجازی از اهداف مهم این برنامه است.
حاجی زاده گفت: برنامه ریزی و تمهیدات لازم به منظور جذب حداکثری نوآموزان و ثبت نام آنان در سامانه سناد بسیار مورد تاکید است.
وی ادامه داد: باتوجه به شرایط ناشی از همه گیری کرونا در کشور ضمن تاکید بر رعایت حداکثری پروتکل‌های بهداشتی مصوب، ارائه خدمات آموزشی به کودکان به شیوه حضوری، نیمه حضوری و مجازی با استفاده از تمامی ظرفیت‌های ملی، استانی و منطقه ای به منظور برخورداری هرچه بیشتر نوآموزان پیش دبستانی از فرصت‌های آموزشی برابر با تمهیدات بومی و اقلیمی و منطبق با تصمیم‌های ستاد کرونا مورد انتظار است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha