هیات بازرسی انتخابات شهرستان کرمانشاه فرآیند کاری خود را آغاز کرد

کرمانشاه - ایرنا- رییس هیات بازرسی انتخابات شهرستان کرمانشاه از آغاز فرآیند کاری این هیات از امروز (۶اردیبهشت) خبر داد و گفت: شهروندان از این پس می‌توانند گزارش‌های تخلفات انتخابات شوراها را از طریق شماره تلفن ۳۸۲۲۳۲۷۴ با این هیات در میان بگذارند.

«علی قبادی» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با اتمام زمان ثبت نام در انتخابات شوراها انتظار می‌رود که  اسامی نهایی تا ۱۵ روز دیگر پس از طی شدن بررسی‌ صلاحیت‌ها در هیات‌های اجرایی و نظارت مشخص شود.

به گفته وی در مجموع شهرستان کرمانشاه شامل شهرهای «هلشی، قلعه، ماهیدشت، کوزران و کرمانشاه» ۳۲۲ نفر ثبت نامی و تعدادی نیز انصرافی دارد.

آنچنان که قبادی گفت: ترکیب این افراد از نظر مذهب شامل ۲۲ نفر اهل سنت، ۲۶۷ نفر اهل تشیع و چهار نفر سایر مذاهب است.

او همچنین آمار شهر کرمانشاه را  ۲۴۵ نفر شامل ۳۵ زن و ‍‍۲۱۰ مرد اعلام کرد.

وضعیت تحصیلی این افراد نیز شامل ۱۲ دیپلم، ۱۸ فوق دیپلم، ۱۴۴ لیسانس، ۱۵ فوق لیسانس، هفت دکتری و چهار نفر تحصیلات حوزی است.

رییس هیات بازرسی انتخابات شهرستان کرمانشاه اضافه کرد: با توجه به برگزاری انتخابات شوراها در ۲۸ خرداد گفت: افراد تایید صلاحیت شده یک هفته فرصت تبلیغات دارند و این زمان یک روز قبل از انتخابات به پایان می‌رسد.

به گزارش ایرنا؛ ۷۳۵ شعبه اخذ رای در شهرستان کرمانشاه برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر شامل ۴۵۹ شعبه برای شهر کرمانشاه، ۹۷ شعبه بخشداری مرکزی، ۷۳ شعبه بخش سرفیروزآباد، ۴۱ شعبه بخش کوزران ، بخش ماهیدشت ۴۰ شعبه و بیلوار ۲۵ شعبه اخذ رای در نظر گرفته ‌شده است.

شهرستان کرمانشاه یک میلیون نفر از جمعیت ۲ میلیونی استان را در خود جایی داده و دارای پنج بخشداری کوزران، مرکزی، بیلوار، ماهیدشت و سرفیروزآباد است.

انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر، روستا و عشایر همزمان با سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری، نخستین میاندوره یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و دومین میاندوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰در سراسر کشور برگزار می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha