غربالگری بینایی ۱۵ هزار کودک سال گذشته در بهزیستی استان سمنان انجام شد

سمنان- ایرنا- مدیرکل بهزیستی استان سمنان گفت: غربالگری بینایی ۱۵ هزار کودک، ارائه خدمات در مراکز درمان و کاهش آسیب اعتیاد به ۲ هزار و ۷۵۰ نفر و اجرای برنامه اجتماع محور پیشگیری از اعتیاد برای یکصد و ۵۵ هزار نفر از اقدامات شاخص معاونت توسعه پیشگیری استان در سال گذشته است.

به گزارش ایرنا، علیرضا ایزدپور روز یکشنبه به رسانه‌ها ابراز داشت: طرح رصد آسیب با توزیع و تکمیل یکهزار پرسشنامه، غربالگری شنوایی ۶ هزار و ۶۹۴ نوزاد، مشاوره ژنتیک به یکهزار و ۲۰۰ نفر، ارائه آموزش پیش از ازدواج به سه هزار و ۲۳۰ نفر، آموزش‌های زندگی به ۲ هزار و ۹۶۶ نفر از دیگر اقدام های مهم معاونت توسعه پیشگیری بهزیستی استان سمنان در سال گذشته بود.

وی ابزود: همچنین ارائه خدمات مشاوره حضوری در مراکز دولتی به ۱۰۱ نفر، ارائه خدمات مشاوره تلفنی به ۱۲هزار و ۴۹۰ نفر، ارائه خدمات مشاوره در مراکز غیردولتی به ۲ هزار و ۹۰۴ نفر، برگزاری جلسات مشاوره در دفاتر غیردولتی برای پنج هزار و ۸۳۵ نفر و برگزاری ۱۴۸ جلسه مشاوره در مراکز دولتی نیز از اقدامات شاخص این معاونت در سال گذشته محسوب می‌شود.

معاونت پیشگیری بهزیستی استان، ۲۷ مرکز در حوزه اعتیاد را به تفکیک ۱۰ مرکز سرپایی ، ۱۴ مرکز اقامتی ۲ مرکز کاهش آسیب و یک مرکز جامع و بازتوانی اعتیاد تحت نظارت دارد .

این معاونت دارای ۶ کارشناس ستادی، ۱۴ کارشناس شهرستانی و ۴ مشاوره در خط ۱۴۸۰ و دارای ۴ دفتر شامل دفتر پیشگیری از آسیب ها ، دفتر پیشگیری از معلولیت ها ، دفتر پیشگیری و درمان اعتیاد و دفتر مشاوره و امور روانشناختی است

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha