داوری یکهزار و ١٠٠ اثر جشنواره ملی مطبوعات ورسانه آیات درسمنان آغاز شد

سمنان- ایرنا- دبیر چهارمین جشنواره ملی مطبوعات و رسانه آیات در سمنان گفت: مرحله داوری بیش از یکهزار و ١٠٠ اثر در ۱۲ رشته این جشنواره آغاز شد.

به گزارش ایرنا، جواد نصیری روز یکشنبه به رسانه ها افزود: ١٢ رشته در چهارمین جشنواره ملی مطبوعات و رسانه آیات در سمنان شامل ۶ رشته بخش اصلی و ۶ رشته بخش ویژه است که برای اولین بار در این جشنواره پیش بینی شد. 

وی تعداد آثار رسیده به چهارمین جشنواره ملی مطبوعات و رسانه آیات در سمنان را برای یک جشنواره تخصصی با موضوع قرآن کریم مطلوب دانست و گفت: کار داوری آثار نیز در سامانه جشنواره انجام می‏‌شود و تمام شرکت‏‌کنندگان می ‏توانند از طریق رمز عبور خود هر لحظه نتایج داوری را دنبال کنند.

دبیر چهارمین جشنواره ملی مطبوعات و رسانه آیات در سمنان درباره داوران جشنواره اظهار داشت: داوران همگی از استادان بنام حوزه مطبوعات و رسانه هستند و در هر رشته یک داور مجزا کار بررسی آثار را انجام می ‏دهد.

وی بیان کرد: همچنین در بخش ویژه جشنواره نیز یعنی حوزه تولیدات چندرسانه‏ ای، داوران باتجربه‏ ای کار ارزیابی آثار را انجام خواهند داد.

وی ادامه داد: برای اینکه داوران در زمان بررسی آثار، کار خود را با نظر آزاد به انجام برسانند از اعلام اسامی آن‏ها خودداری شد و در سامانه نیز داوران هنگام بررسی آثار، نام صاحب اثر را نمی‏‌بینند و فقط یک کد سیستمی برای آن‏ها نمایان می‏ شود.

 دبیر چهارمین جشنواره ملی مطبوعات و رسانه آیات در سمنان بیان کرد: رکورد دریافت آثار در جشنواره ملی مطبوعات و رسانه آیات در این دوره در سمنان شکسته شد و به این ترتیب دریافت این تعداد اثر در این دوره در مقایسه با دوره‏ های پیشین این جشنواره یک موفقیت بی‏ نظیر محسوب می‏ شود.

چهارمین جشنواره ملی مطبوعات و رسانه آیات با همکاری معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و به میزبانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان در حال برگزاری است.

این جشنواره به منظور رقابت بین خبرنگاران و فعالان رسانه، تولیدکنندگان محتوا در فضای چندرسانه‏‌ای، ادمین‏‌ها و فعالان فضای مجازی و شبکه‌‏های اجتماعی، فعالان، موسسات و نهادهای تخصصی قرآنی، عموم علاقه‏‌مندان به فرهنگ، هنر و رسانه قرآنی برگزار می‌شود. این جشنواره کلیه موضوعات مرتبط با مفاهیم و آموزه‌‏های منطبق با قرآن کریم و معارف اهل بیت (ع) را دربرمی‏‌گیرد و سبک زندگی اسلامی و قرآنی، وحدت اسلامی، انفاق و کمک‌‏های مومنانه، جهاد و مقاومت اسلامی، پوشش و عفاف، فرهنگ ولایت و مهدویت بابهره‏‌گیری از آموزه‏‌های قرآنی، مبارزه با ظلم و استکبارستیزی، آسیب‏‌های اجتماعی، آموزه‌های اخلاقی، قصص قرآن، ایثار و شهادت، سیمای پیامبراسلام (ص)، نیکی به پدر و مادر و صله‌رحم، نماز و نیایش، آثار و برکات نیکی در زندگی مردم، کسب روزی حلال و معاملات اسلامی و توجه به محیط زیست، از موضوعات مطرح در جشنواره ملی مطبوعات و رسانه آیات است.

این جشنواره به ۲ بخش اصلی و ویژه تقسیم می‌شود؛ بخش اصلی در رشته‏‌های سرمقاله و یادداشت، گزارش (خبری یا توصیفی)، مصاحبه، خبر، تیتر و عکس برگزار می‌شود و در هر رشته، از سه نفر برتر تقدیر می‌شود و بخش ویژه نیز شامل تولیدات در حوزه چندرسانه‏‌ای مانند انیمیشن، موشن‏ گرافی، پادکست، اینفوگرافی، طرح و تصویر، پوستر یا اعلان و کلیپ است و در هر رشته از یک اثر برتر و در مجموع از ۶ نفر تقدیر می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha