انتخابات شوراها در دو شهر خراسان شمالی الکترونیکی برگزار می شود

بجنورد- ایرنا- رییس ستاد انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و عشایری خراسان شمالی گفت: فرایند انتخابات در ۲ شهر بجنورد و شیروان به صورت تمام الکترونیک برگزار می شود.

به گزارش روز یکشنبه پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان شمالی، احمد برادران  اظهار داشت: با توجه به تجربه موفق استان در برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی، شهر بجنورد به عنوان یکی از ۲۴ مرکز استان و شیروان به عنوان یکی از ۸ شهر منتخب برای برگزاری انتخابات تمام الکترونیک، انتخاب شدند.

وی با اشاره به مشارکت حداکثری در انتخابات با اجرای طرح سفیران مشارکت در خراسان شمالی، یادآور شد: این طرح با هدف بهره مندی از ظرفیت های تمامی دستگاه های اجرایی در راستای مشارکت افزایی اجرا می شود و تمامی کارهای در شهرستان ها باید با هماهنگی فرمانداران صورت بگیرد.

برادران افزود: برای اجرای طرح سفیران مشارکت استان ۹۳ برنامه پیش بینی شده است که مسوولیت اجرای آن بر عهده دستگاه های اجرایی و مدیران مربوطه در شهرستان ها است.

اعلام نتایج نهایی تایید صلاحیت ها شورای شهر 

وی با بیان اینکه فردا ششم اردیبهشت نتایج نهایی تایید صلاحیت نامزدهای شورای شهر از سوی هیات های نظارت اعلام می شود، گفت: در فرصت دوباره اعلامی وزارت کشور برای تکمیل فرآیند ثبت نام داوطلبین دارای مدرک ناقص، ۱۴ نفر به تعداد داوطلبان شوراهای روستایی استان افزوده شد.
وی آمار قطعی داوطلبان شورای روستایی خراسان شمالی را  ۵ هزار و ۷۰  نفر اعلام کرد.

برادران افزود: نتایج بررسی صلاحیت این داوطلبان ۳۱ اردیبهشت ماه از طریق بخشداری ها به داوطلبان اعلام و آنها چهار روز پس از دریافت، می توانند اعتراض احتمالی خود را نسبت بررسی صلاحیت ها به هیات نظارت استان خراسان شمالی اعلام کنند.

استان خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۵۶ درصد از این جمعیت در ۲۴ شهر و مابقی در روستاهای این استان سکونت دارند و در آخرین انتخابات که مربوط به یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی بود از بین ۶۵۸ هزار و ۳۴۲ نفر واجد شرایط اخذ رای حدود ۳۷۷ هزار و ۳۹ نفر در آن انتخابات رای دادند.
همچنین بر اساس آخرین آمار سرشماری عمومی نفوس و مسکن، خراسان شمالی یک هزار و ۲۹۹ و روستا دارد  که انتخابات شوراهای اسلامی در ۷۴۷ روستای بالای ۲۰ خانوار جمعیت برگزار می شود و هم اکنون حدود ۲ هزار و ۳۰۰ نفر عضو شوراهای اسلامی روستا در خراسان شمالی هستند که از این تعداد ۲ هزار و ۲۵۰ نفر مرد و ۵۰ نفر زن هستند.
انتخابات سیزدهمین دوره رییس جمهوری و  ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ در استان خراسان شمالی نیز برگزار می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha