کشف یک کیلوگرم ماده مخدر شیشه و چند خبر کوتاه از لرستان

خرم‌آباد - ایرنا - کشف یک کیلوگرم ماده مخدر شیشه، کاهش بیش از یک هزار سفر درمانی شهروندان سلسله به مرکز استان و آغاز برنامه‌های هفته کار و کارگر از جمله اخبار کوتاه لرستان در روز یکشنبه پنجم اردیبهشت است.

حذف یکهزار و ۲۵۰ سفر درمانی شهروندان سلسله به خرم آباد

رئیس شبکه بهداشت و درمان سلسله گفت: با نصب و راه اندازی دستگاه سی تی اسکن بیمارستان امام خمینی (ره) تاکنون یکهزار و ۲۵۰ مورد تشخیص صورت گرفته که ۸۰ درصد موارد آن در فروردین انجام شده و بیشتر مربوط به بیماران سرپایی بوده است.

حمزه حسنی در گفت و گو با ایرنا افزود: روزانه به طور میانگین ۴۰ نفر در بیمارستان سلسله سی تی اسکن می شوند و تا قبل از این مردم شهرستان جهت انجام اقدامات تشخیصی به مرکز استان مراجعه می کردند.

وی بیان کرد: بهمن ماه سال گذشته دستگاه سی تی اسکن بیمارستان امام خمینی(ره) به ارزش حدود ۱۲میلیارد تومان نصب و راه اندازی شد.

کشف بیش از یک کیلوگرم ماده مخدر شیشه در الیگودرز 

فرمانده انتظامی الیگودرز گفت: یک کیلو و ۱۰۰ گرم ماده مخدر شیشه در محور خمین-الیگودرز کشف و یک دستگاه خودرو پژو ۲۰۶ در این راستا توقیف شد.

سرهنگ عباس محمدی به رسانه‌ها اعلام کرد: ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات پلیسی با همکاری کلانتری ۱۱ خودروی مذکور را حین تردد در میدان ورودی شهر رویت کردند و به آن دستور توقف دادند.

وی ادامه داد: خودروی مذکور به محض رویت ماموران متواری شد که طی یک عملیات تعقیب و گریز به سمت روستاهای اطراف شهرستان و تیراندازی پلیس، متهمان خودرو را رها و با توجه به تاریکی شب و ناهمواری منطقه فرار کردند.

محمدی افزود: در بازرسی از خودرو مقدار یک کیلو  و ۱۰۰ گرم مواد مخدر از نوع شیشه کشف شد و تلاش جهت دستگیری متهمان ادامه دارد.

احساس مسوولیت بالای کارگران در رونق تولید

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان در مراسم نواخته شدن زنگ هفته کار و کارگر در محل کارخانه ماشین‌سازی لرستان گفت: کارگر، کارفرما و دولت عوامل موثر بر تولید هستند که باید به عنوان شرکای اجتماعی برای رونق تولید دست به دست هم دهند.

علی آشتاب افزود: کارگران با تمام وجود در مساله تولید احساس مسئولیت دارند و کارفرمایان نیز با تمام سختی‌ها و مشکلات پیش رو در راستای حفظ نیروی کار و رونق تولید تلاش می کنند.

وی با بیان اینکه در لرستان بیش از ۱۳۰ هزار کارگر بیمه شده اجباری داریم گفت: فضای جامعه کارگری لرستان آرام و مطالبات کارگر و کارفرما در یک شرایط تعاملی در حال حل و فصل است.

وی تصریح کرد: آرامش نسبی بر فضای کار و تولید لرستان حاکم است و سال گذشته بیش از ۶۱ درصد دعاوی که به هیات‌های تشخیص و حل اختلاف ارجاع شد به صورت سازشی به نتیجه رسید.

به گفته آشتاب در این هفته از کارگران خدمات سلامت و بهداشت، خدمات شهری و واحدهای تولید استان تقدیر می شود و برنامه های فرهنگی به دلیل شیوع کرونا به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =