۴۳ هزار دانش‌آموز سفیر سلامت در استان همدان آموزش دیدند

همدان- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان از آموزش ۴۳ هزار دانش آموز سفیر سلامت در استان با استفاده از ظرفیت شبکه شاد در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ خبر داد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان، محمد پورداود گفت: با توجه به شرایط کرونایی و تعطیلی آموزش حضوری در مدارس، فعالیت مراقبان سلامت مدارس در شبکه شاد پررنگ بوده و تاثیر فراوانی بر تغییر رفتار و اصلاح شیوه زندگی دانش‌آموزان و حتی خانواده ها گذاشته است.

وی با اشاره به شعار هفته سلامت در سال ۱۴۰۰ با عنوان "ساخت جهانی عادلانه تر و سالم تر"، تصریح کرد: شبکه شاد علاوه بر ادامه روند آموزش دروس، زمینه مناسبی را برای انتقال مفاهیم سلامت و ارتقای دانش سلامت و بهبود وضعیت بهداشت فردی دانش آموزان فراهم کرده است.

راهیابی ۲ سوادآموز کبودراهنگی به مرحله کشوری مسابقه کتابخوانی

مدیرآموزش وپرورش شهرستان کبودراهنگ گفت: ۲ نفر از سواد آموزان این شهرستان به مرحله کشوری مسابقه کتاب خوانی خانواده سلامت راه یافتند.

احمد رستمی افزود: این مسابقه با هدف ترویج فرهنگ مطالعه در بین سواد آموزان و خانواده های آنان برگزار شد که سه نفر از سوادآموزان کبودراهنگی به مرحله استانی راه پیداکردند که از بین این سه نفر سکینه غفاری و معصومه شعبانی موفق شدند به مرحله کشوری این مسابقه راه پیدا کنند.

وی اظهار داشت: مسابقه «خانواده سلامت» ویژه سوادآموزان دوره انتقال بوده که با مشارکت خانواده سوادآموزان برگزار شد و سوادآموزان در این مسابقه با ارائه دست نوشته از کتاب خانواده سلامت به رقابت پرداختند.

یکم تا هفتم اردیبهشت ماه هفته سلامت نامگذاری شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha