کرونا هر ۳۷ دقیقه در استان فارس یک قربانی می‌گیرد

شیراز_ایرنا _رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز یکشنبه اعلام کرد: با جان باختن ۳۸ هم استانی دیگر طی ۲۴ ساعت گذشته باید گفت کرونا در هر ۳۷ دقیقه در استان فارس یک قربانی می گیرد.

مهرزاد لطفی در نشست ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به آمارهای فزاینده ابتلا، بستری و جانباختگان در اثر کرونا طی روزهای اخیر، این آمار را نگران کننده خواند که به منزله زنگ هشداری جدی در این زمینه و لزوم ایجاد عزم عمومی برای احساس مسوولیت و تلاش برای برون رفت از این شرایط است.

 وی گونه جهش یافته جدید کرونا موسوم به کرونای هندی را تهدید تازه این پاندمی عنوان کرد که با توجه به شدت سرایت و ابتلا، ضرورت افزایش خودمراقبتی و رعایت پروتکل های بهداشتی را جدی تر می سازد.

لطفی با قدردانی از تلاش شبانه روزی تیم واکسیناسیون کووید۱۹ در دانشگاه علوم پزشکی شیراز ؛ بر لزوم سرعت بخشیدن به این روند تاکید کرد و گفت: ایمن سازی مردم با انجام واکسیناسیون کووید۱۹ از سوی مسوولان مجموعه سلامت کشور و استان در اولویت جدی قرار دارد و در فارس با تمرکز گسترده تیم های سلامت بر این موضوع، توانسته ایم سریع ترین روند اجرای واکسیناسیون در کشور را داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون در اوج بیماری کووید۱۹ هستیم و ویروس جهش یافته کرونا سبب افزایش مبتلایان و جانباختگان شده است؛ از مردم خواست تا برای ارتقای فرهنگ پیشگیری و رعایت جدی تر اصول بهداشتی در جامعه بکوشند و خود را مسوول بدانند.

 لطفی با اشاره به بالا بودن بیماران با وضعیت وخیم در بخش های مراقبت های ویژه استان، گفت: پیش بینی می شود تا دو هفته آینده تعداد جانباختگان ناشی از کرونا رو به افزایش باشد و از مردم می خواهیم ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی، از حضور در تجمعات به ویژه دورهمی های خانوادگی پرهیز کنند.

وی هرگونه اقدام خطرساز و مغایر با اصول بهداشتی در ایام ماه مبارک رمضان را موجب تشدید وضعیت کنونی و تهدید سلامت خود و دیگران دانست.

لزوم بررسی و تشدید نظارت ها در فرودگاه های استان، افزایش نمونه گیری و سرعت بخشیدن به فرآیند پاسخ دهی آزمایش های مرتبط با کووید۱۹، تلاش شبانه روزی و بسیج مسوولان دانشگاه در راستای ایمن سازی کارکنان استان با واکسن کووید۱۹، از دیگر تاکیدات رییس دانشگاه در این نشست بود.

دیگر معاونان و مدیران ارشد دانشگاه نیز در این نشست، ضمن اعلام گزارش آمار روزانه واکسیناسیون کارکنان بهداشت و درمان در استان، آمار مبتلایان و افراد بستری در مراکز درمانی و بیمارستان های فارس، پیگیری افزایش تخت های بیمارستانی، شیوه خدمت رسانی به مبتلایان و مراجعان در بیمارستان های شیراز و شهرستان های استان؛ به بیان توضیحاتی درباره اقدامات حوزه خود در راستای کاهش آمار و اجرای مصوبات پیشین این ستاد پرداختند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha