۵ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۶:۲۳
کد خبرنگار: 1052
کد خبر: 84307700
۰ نفر

برچسب‌ها

بخشدار: بیمارستان هاشمی‌نژاد کهریزک برخلاف نیت واقف تصرف شده‌است

شهرری - ایرنا - بخشدار کهریزک از توابع شهرستان ری گفت: سازمان بهزیستی بر خلاف نیت واقف، بیمارستان هاشمی نژاد کهریزک را که وقف امور درمانی شده بود، تصرف کرده و حاضر به تحویل آن به اداره اوقاف نیست.

امین بابایی روز یکشنبه در حاشیه بازدید از بیمارستان هاشمی نژاد کهریزک اظهار داشت: خانم فخرالدوله حدود ۹۰ سال پیش این مکان را به عنوان یک درمانگاه جهت استفاده برای موضوعات درمانی وقف کرده است اما بر خلاف نیت واقف این مکان تبدیل به محل نگهداری و آسایشگاه معلولان شده است.

وی افزود: پیش از انقلاب سازمان بهزیستی وقت از این مکان برای بحث درمانی استفاده می‌کرد و بعد از انقلاب در زمان جنگ این مکان به محل درمانی نیروهای دفاع مقدس استفاده شده و در ادامه جانبازان در این مکان نگهداری می شدند.

بخشدار کهریزک خاطرنشان کرد: پس از آن نیز این مکان تبدیل به مرکز نگهداری معلولان شد و سالها به همین روال ادامه پیدا کرد تا اینکه مردم کهریزک شاکی شدند و نسبت به نگهداری این افراد در این محل شکایت کردند که همین امر باعث تخلیه شدن این محل شده است.

بابایی تصریح کرد: در اصل این مجتمع درمانی وقف شده و مالکیتش در اختیار اداره اوقاف شهرستان ری است اما با توجه به تصرفی که سازمان بهزیستی طی سال های طولانی انجام شده، اکنون حاضر به تحویل این محل به اوقاف نیست تا اداره اوقاف آن را به یک خیر یا ارگان جهت نوسازی و تجهیز تحویل دهد.

این مسئول ادامه داد: در همین راستا بازدیدی به همراه سردار دکتر عبداللهی معاون بهداشت و درمان آموزش پزشکی سپاه پاسداران، نماینده اوقاف شهرستان ری، سرهنگ شکاشفی فرمانده سپاه ناحیه حضرت روح الله(ره)  انجام دادیم تا درخصوص تعیین تکلیف این مکان که می تواند برای مردم منطقه خدمات درمانی ارائه دهد تبادل نظر کنیم.

بخشدار کهریزک بیان کرد: طبق پیشنهاد سرهنگ حسینی فرمانده ستاد کرونا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قرار بود با توجه به صورتجلسه ستاد کل سپاه پاسداران، هر استان یک بیمارستان از این ردیف اعتباری استفاده شود و این محل درمان را در قالب هر استان یک بیمارستان که فرمانده کل سپاه فرمان آن را داده بود استفاده و اینجا را تبدیل به بیمارستان کنند.

بابایی ادامه داد: اگر چنانچه موضوعات حقوقی توسط اداره اوقاف حل و فصل شود و اداره اوقاف بتواند تصرف و سازمان بهزیستی را خلع ید کند، می تواند یا به سپاه واگذار کند و یا به سازمان بهداشتی مثل شبکه بهداشت و درمان و دانشگاه علوم پزشکی و امثال آن تحویل دهد اقدامات بعدی برای احداث این بیمارستان‌ صورت گیرد.

وی یادآور شد: طی یک سال گذشته در بخشداری کهریزک بیش از ۱۰ جلسه برگزار شده و تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم که این مرکز را از سازمان بهزیستی تحویل بگیریم که در عمل تا به امروز سازمان بهزیستی نسبت به واگذاری، تخلیه و تحویل تمکین نکرده است.

بخش کهریزک با جمعیتی در حدود ۱۶۳ هزار نفر ایرانی و اتباع از توابع شهرستان ری، از شمال به بهشت زهرا (س)، از غرب به اتوبان تهران قم، از شرق به باقر شهر و از جنوب به شهر حسن آباد فشافویه محصور و در فاصله ۱۳ کیلومتری شهرستان ری واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =