تهدید و رجز خوانی وزیر جنگ رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه

تهران – ایرنا- "بنی گانتس" وزیر جنگ رژیم صهیونیستی شنبه شب بار دیگر مردم بی گناه نوار غزه را تهدید به حمله و بمباران کرد.

به گزارش ایرنا از رسانه‌های صهیونیستی، گانتس گفت: اگر آرامش به مرزهای غزه باز نگردد، این باریکه به لحاظ اقتصادی، امنیتی و نیز اجتماعی به شدت آسیب خواهد دید.

وی که پس از جلسه ارزیابی شرایط در مرزهای سرزمین‌های اشغالی و غزه سخن می‌گفت، افزود: معادله نسبت به آنها [جنبش حماس] کاملا مشخص است، ارتش اسرائیل آمادگی هرگونه گزینه‌ تشدید تنشی را دارد و برای حفظ آرامش از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد.

«بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز عصر (شنبه) در جلسه اضطراری پس از نشست با فرماندهان نظامی این رژیم گفت که به ارتش اسرائیل دستور داده برای هر سناریوی احتمالی درباره غزه آماده باشند.

«آویو کوخاوی» رییس ستاد کل ارتش رژیم صهیونیستی نیز افزود که وی به نظامیان اسرائیلی دستور داده است که برای هرگونه تشدید تنش آماده باشند.

گانتس به همراه کوخاوی، نتانیاهو، «امیر اوهانا» وزیر امنیت داخلی، «یوسی کوهن» رییس موساد، «مئیر بن‌شبت» مشاور امنیت داخلی شنبه شب برای بررسی اوضاع نوار غزه در مقر ارتش صهیونیستی در تل‌آویو تشکیل جلسه دادند.

تنش میان صهیونیست‌ها و جوانان فلسطینی پس از آن تشدید شده است که صهیونیست‌ها اجازه برگزاری مراسم ماه مبارک رمضان را به فلسطینی‌ها به ویژه در اطراف مسجد الاقصی نمی‌دهند.

در اعتراض به این اقدام صهیونیست، نیروهای مقاومت اقدام به شلیک راکت از نوار غزه به سرزمین‌های اشغالی به ویژه مراکز نظامی اسرائیل کرده‌اند.

در همین ارتباط، منابع فلسطینی شنبه شب اعلام کردند که راکتی از نوار غزه به سرزمین‌های اشغالی شلیک شده است.

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی نیز روز شنبه با تأیید حملات راکتی گروه‌های مقاومت فلسطین به مراکز نظامی صهیونیست‌ها اعلام کرد که در حمله بامداد شنبه، ۳۶ راکت به سمت شهرک‌های صهیونیست‌نشین اطراف غزه شلیک شد که تنها ۶ فروند از آنها رهگیری شده است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha