الکاظمی دستورتحقیق فوری در مورد آتش سوزی بیمارستان بغداد را  صادر کرد
انفجار و آتش سوزی گسترده در بیمارستان خطیب بغداد

بغداد - ایرنا - مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق با تسلیت به مردم و خانواده جان باختگان حادثه آتش سوزی بیمارستان خطیب بغداد دستور داد موضوع بصورت اساسی پیگیری و ریشه یابی شود.

به گزارش ایرنا، حادثه شنبه شب در بیمارستان ابن الخطیب در بغداد که به بیماران کرونایی اختصاص دارد، تاکنون دست کم ۲۳ نفر کشته برجای گذاشته است هرچند منابع محلی تلفات را بیشتر از این بیان می‌کنند.

الکاظمی حادثه دلخراش بیمارستان ابن الخطیب در بغداد که به کشته شدن تنی چند از شهروندان و بیماران منجر شد را تسلیت گفت.

نخست وزیر عراق دستور داد که فوراً در مورد علل حادثه از افراد ذیربط در وزارتخانه تحقیق شود و رییس بیمارستان، مدیر حراست و مسوولان نگهداری تجهیزات در بیمارستان فوراً حاضر و از آنان تحقیق شود و همه کسانی که از نظر قانونی مقصر بودند پاسخگو باشند.
الکاظمی دستور داد که به خانواده جان باختگان حادثه حقوق مستمری بطور کامل پرداخت شود.

گزارش خبرنگار ایرنا از بغداد حاکیست که آتش اگرچه مهار شده است اما تقریبا تمام بیمارستان سوخته و صدمات زیادی به ساختمان و تجهیزات و ملزومات وارد شده است و طبق اظهار افراد حاضر در محل نجات یافتگان به سایر مراکز درمانی منتقل شده‌اند.

برخی افراد حاضر در محل بیمارستان می گویند؛ انفجار کپسول اکسیژن و سپس آتش سوزی و گسترش آن باعث خسارت سنگین و تلفات بالا شده است.  

به گفته کاظم بوهان رییس آتش نشانی بغداد تعداد کشته ها دست کم ۲۳ نفر است اما هنوز منابع رسمی آمار دقیق ارایه نداده‌اند.

 نیروهای کمکی از بخش های مختلف بغداد از جمله عوامل پزشکی الحشد الشعبی با آمبولانس و سایر تجهیزات  به کمک شتافته و در محل حضور دارند.

 منابع محلی می‌گویند برخی اجساد به علت شدت آتش سوزی قابل شناسایی نیستند.

 طبق گفته منابع پزشکی بغداد ۱۲۰ نفر در این حادثه اعم از بیمار و همراه گرفتار آتش شدند که ۹۰ نفر نجات پیدا کردند.

  هر چند استاندار بغداد از وزارت بهداشت خواست کمیته‌ای برای تحقیقات حادثه تشکیل دهد اما در همین حال خبرگزاری ناس نزدیک به دولت اعلام کرد که کمیسیون حقوق بشر عراق خواستار برکناری وزیر بهداشت شده است.

بیمارستان حادثه دیده در منطقه الرصافة بغداد واقع شده که در روزهای اخیر تعداد زیادی از شهروندان در مراکز درمانی این منطقه واکسینه شدند.
این منطقه از ابتدای ورود واکسن به عراق همواره شاهد حجم بالای واکسیناسیون به نسبت سایر مناطق و شهرهای عراق بوده است.

برخی اخبار حاکیست که تعدادی از کادر درمانی بیمارستان نیز زخمی یا سوخته‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha